Törökország nyugati felén, Bursa tartományban járunk, egy csendes, kicsi (22 ezer fős), de történelmileg annál jelentősebb, műemlékekben gazdag városban. A települést Kr. e. 2500 körül alapították Ancore néven, majd Nagy Sándor halála után az Antogoneia nevet vette fel. 325-ben itt tartották a kereszténység történetének legfontosabb (és első egyetemes) zsinatát, mely – Konstantin római császár kezdeményezésére – kidolgozta az egyház alapvető hittételeit, négyszáz évvel később másodszorra is fontos zsinatnak adott helyszínt a város.
A stratégiai fekvésű várost a 11. század végén hódították el a törökök a Bizánci Birodalomtól, nem véletlen, hogy a keresztény hadak minden erejükkel próbálták visszafoglalni – 1097-ben itt vívták az első keresztes hadjárat első csatáját. Ugyan a keresztesek többször visszahódították a várost, 1331-ben végleg az Oszmán Birodalomhoz került. Ma Törökországban leginkább kerámiaiparáról híres, szerte a világban rengeteg mecsetet és középületet díszít innen származó csempe.
Felkészültél? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés