A nyilvántartásba vételtől számítva a kezdeményezések szervezőinek hat hónapjuk van arra, hogy megkezdjék az aláírásgyűjtést: ha egy európai polgári kezdeményezés egy év alatt legalább hét különböző tagállamból összegyűjt egymillió támogató nyilatkozatot, az EB-nek hivatalosan reagálnia kell rá – adta hírül az MTI.
A haszonállatok számának csökkenését szeretnék
A „Vessünk véget az állatok kegyetlen levágásának” nevű kezdeményezéssel azt szeretnék elérni, hogy az Európai Bizottság ösztönzőket vezessen be a növényi fehérjék, így a növényi alapú tej- és tojáspótlók, valamint a szintetikus hús előállítására. A szervezők emellett azt is szeretnék elérni, hogy csökkenjen a haszonállatok száma, és fokozatosan zárjanak be az állattartó gazdaságok. E lépések célja nem más, mint
az állatokkal szembeni kegyetlen bánásmód megszüntetése és a fenntarthatóbb élelmiszer-termelés előmozdítása.
Átláthatóbb élelmiszercímkék az EU-ban
A másik kezdeményezés az élelmiszerek átlátható címkézésének fontosságát hangsúlyozza: ennek során olyan intézkedéseket követelnek, amelyek biztosítják, hogy az európai fogyasztók pontos és átlátható információkat kapjanak a megvásárolt élelmiszerekről. Ez az élelmiszer eredetének világos és egyértelmű feltüntetését, valamint
a belső piacon a következetes környezetvédelmi, egészségügyi és munkaügyi normák betartását jelenti.
Miután mindkét európai polgári kezdeményezés megfelel a vonatkozó jogszabályokban meghatározott formai feltételeknek, az EB jogilag elfogadhatónak ítélte.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés