Ilyen trükkökkel visznek be mobilt diákok az iskolába, és így buknak le

mobil iskola diak
Olvasási idő kb. 3 perc

A gyerekek sem ragaszkodnak kevésbé mobiltelefonjaikhoz, mint az idősebb generációk: az iskolákból kitiltott eszközök becsempészésére változatos módszerek születtek néhány hét alatt.

Az Index meglátogatta a Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnáziumot, hogy a tanítási év első hónapjának tapasztalatairól érdeklődjön a mobiltilalommal kapcsolatosan. Helyszíni riportjukból kiderült, hogy a legegyszerűbb típusú trükköket érzik a diákok nyerőnek – de bizony saját magukat buktatják le azokkal időnként.

Így kerül be a mobil az iskolába

A legnépszerűbb módszer, amelyről már a Dívány is beszámolt, a kéttelefonos trükk: a diák magával visz egy régebbi készüléket és azt adja le saját telefonjaként, majd a valójában használt eszközt vidáman használja tovább, akár tanórán is, bár jellemzőbben elbújva, például a mosdóban kerülnek elő ezek. A másik megoldás is hazugságra épít: 

az iskolába való belépéskor ártatlanul állítják az ezzel próbálkozók, hogy a készülék otthon maradt, így nem tudják azt elvenni tőlük, valójában azonban természetesen náluk van az okoskészülék.

Eseti tanéri engedéllyel kerülhet elő iskolában is a mobilelefon
Eseti tanéri engedéllyel kerülhet elő iskolában is a mobilelefonWillie B. Thomas / Getty Images Hungary

Bármilyen cselesnek is érzik magukat a fiatalok, gyakran le is buktatják trükkjeiket, például azzal, hogy a tanár megoszt velük valamilyen internetes tartalmat, felkérve az osztály tagjait arra, hogy azt otthon nézzék meg. Ha ezt azonban nap közben teszi meg a tanuló, esetleg még vissza is jelez a tanárnak, hogy látta az anyagot – márpedig az angélás tanárok közt volt olyan, aki erről számolt be -,

biztos lehet benne az iskola, hogy nem tartotta be a tilalmat, átverte azt, akit a mobilok begyűjtésével megbíztak.

A rendszer működésének olyan sajátosságai is vannak, hogy akad tanárnő, aki nejlonszatyorban viszi magával a nála leadott készülékeket, ha órán használni kell őket, mert értelmezése szerint neki kötelessége azokra vigyázni – a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint azonban nincs ilyen értékmegőrzési kötelessége a tanároknak. Van egyébként iskola, ahol úgy döntöttek a szülők, inkább be se vihesse a gyerek a telefonját, mert nem tudnak megfelelően vigyázni arra, és akad olyan hely is, ahol zokniba csomagolva kell leadni a készülékeket, hogy ne karcolódjanak vagy törjenek meg a nem túl olcsó kütyük.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek