Kevesen tudják, de a főiskolás és egyetemista diákok után is járhat bizonyos esetben a családi pótlék. Ha a háztartásban kisebb gyermeket nevelnek, a felnőtt korú diákok miatt magasabb összegű juttatás jár a tanköteles korú kisebbek után.
A hatályos jogszabály szerint a családi pótlék a tankötelezettség teljes időtartamára jár. Ez jelenleg a 16. életév betöltését jelenti, vagy azt az időszakot, amíg a gyerek közoktatási intézményben tanul, de csak legfeljebb 20 éves (sajátos nevelési igényű gyermek esetén 23 éves) koráig. Ezek alapján az egyetemisták és főiskolások után már nem jár családi pótlék. A felsőoktatásban tanulók azonban továbbra is eltartottnak minősülnek, ezért, ha vannak kisebb testvéreik, a szülők igényelhetnek utánuk magasabb összegű családi pótlékot - írta meg az Eduline.
A családi pótlék összege így nőhet
A magasabb összegű családi pótlék igénylésére szeptember végéig van lehetősége a felsőoktatásban tanuló diákokat is nevelő szülőknek Az igényléshez a hallgatói jogviszony igazolására van szükség. Azok a családok, ahol legalább egy kisebb, de tanköteles korú vagy közoktatásban tanuló gyermeket nevelnek, két hónapra visszamenőleg is megkapják a két, eltérő összegű családi pótlék közti különbséget, ami jelenleg
1100-1600 forint közötti összeget jelent havonta.
A magasabb összeg függ attól hogy a gyermekeket egyedülálló szülő neveli-e, és egy vagy több, az egyetemistánál kisebb eltartott él-e a családban, ugyanis több eltartottra némileg magasabb összeg jár majd pluszban.
A családi pótlék összege 2008 óta változatlan, alapesetben, egy gyermek után 12 200 forint havonta. Ha a gyermeket a szülő egyedül neveli, akkor 13 700 forint érkezik a számlájára a hónap elején. Két vagy több gyermek nevelésekor 13 300, egyedülálló szülőknek 14 800 forint jár gyermekenként.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés