Várandósság közben döntött az asztalos szakma mellett, ma saját bútorokat tervez

Vermes Nikolett
rands1069

Sosem gondolnánk, hogy ez a történet valós lehet. Bár ma több nő választ jellemzően férfi szakmát, Evelin esete mégis eltér minden ismert példától.

Hallottunk már női kamionsofőrökről, a női rendőrökből egyre többet látunk az utakon, sőt hegesztőnek is sokan állnak, mondván, kihívást keresnek. De Hudák-Novák Evelin nem egy új ismeret kedvéért döntött az asztalos szféra mellett. Sokkal inkább a szakma választotta őt.

27 évesen vágott bele a szakmába
27 évesen vágott bele a szakmábaRooms & Stories

Evelin mindent édesapájától tanult

„Kislány koromban természetes volt, hogy ott vagyok édesapám asztalosműhelyében. A fa szeretete számomra alapvető. Mondhatnám azt is, előbb tanultam meg, hogyan készül egy bútor, mint leírni a nevemet” – meséli a 29 éves édesanya, aki első gyermeke érkezése előtt vágott bele a bútorgyártásba. Kezdetben csupán egy szobát akart tervezni kisfiának. A kismama megtervezte a bútorokat, és asztalos édesapja elkészítette, hogy a lehető legotthonosabb helyre érkezzen az új családtag. Csakhogy Evelin egyszerre több ágyat, komódot, szekrényt és asztalt is elképzelt, kisfiával együtt pedig megszületett saját bababútor-vállalkozása is. Majd a bútorok a kicsivel együtt fejlődtek.

Nem akart mást választani

A kiságy és pelenkázó mellé hamarosan játéktárolóra is szükség volt. Evelin sorra tervezte az újabb darabokat. Minden prototípus a kisfiú szobájába került, és a család látta, hogy ezek a bútorok nemcsak egyediek, hanem praktikusak és stabilak is, tehát megbízhatóbbak, mint a tömeggyártásban készült babaeszközök. Erre épített üzletet az akkor 27 éves Evelin egy belsőépítész diplomával.

„Jól értek a fához, szeretek barkácsolni. Amikor például javításra szorul egy bútor az otthonunkban, akkor én vagyok az, aki hozza a csavarbehajtót, és nekiáll a szerelésnek. Ugyanakkor édesapám az igazi profi, több mint harminc éve foglalkozik fával, az általam tervezett bútorok elkészítésében is ő segít”

– magyarázza Evelin, majd rögtön hozzáteszi, nagyon édes, ahogy ebbe kisgyermeke is bekapcsolódik. Bár a kisfiú még csak négyéves, előszeretettel játssza, hogy felvesz egy-egy szekrényrendelést. 

A kisfa teszteli a bútorokat
A kisfa teszteli a bútorokatRooms & Stories

Hamarosan bővül a család

Amikor arról kérdezem Evelint, hogy mégis mit tudnak a család bútorai a nagy gyártók termékeivel szemben, egy égszen új területre hívja fel a figyelmet: minden bútor teljes mértékben bababarát. Vagyis elég stabil lábakon áll, valódi faanyagból készül, és speciális pác-, illetve festékréteget kap, így nem gond, ha a gyerek olykor megrágja a kisasztal szélét. Ezek a szempontok elsőbbséget élveznek a tervezés során. Mert női bútorosból kevés van, kisgyerekes női bútorosból pedig csak egy, különösen úgy, hogy az interjú alatt szíve alatt hordja második gyermekét. „Eddig négy teljes kollekciót készítettünk. Jelenleg kiegészítő bútorokon dolgozom, mint az állítható pelenkázó, leesésgátló a kiságyhoz, és funkcionális tárolók. A tervek szerint ezek már az új babaszobában lesznek tesztelve.” 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek