A tervek szerint a készülékek rezgéssel és hangadással szólaltak volna meg pontban három órakor – akkor is, ha egyébként néma üzemmódba állította őket a tulajdonosuk. A kísérlet nem volt zökkenőmentes: a telefonok egy perccel korábban, 14:59-kor jeleztek, de nem mindegyik: sokan arról panaszkodtak, nem ért el hozzájuk a riasztás.
A brit kormány azért döntött a vészhelyzeti riasztás tesztelése mellett, hogy szükség esetén terrorcselekményekről, polgári védelmi vészhelyzetekről vagy időjárási katasztrófákról, például áradásokról vagy erdőtüzekről értesíthesse a lakosságot. (Hasonló rendszer működik például az Egyesült Államokban, Hollandiában és Japánban is.) Az összeesküvés-elméletek hívei azonban országszerte attól tartanak, hogy a riasztás valami sokkal baljósabb dologra is figyelmeztethet, mint például egy ufóinvázió vagy Vlagyimir Putyin atomcsapása. Az egyik aggódó mobiltulajdonos a Twitteren tette közzé kételyeit: „Miért éppen most döntöttek a vészhelyzeti figyelmeztetésről? Mit tudnak az illetékesek, amit mi nem? Közelgő terrortámadás? Ufóinvázió?” Egy másik megszólaló nukleáris támadástól tartott: „A vészhelyzeti riasztás elgondolkodtatott: talán azt hiszik, Oroszország atombombát fog ránk dobni?”
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés