Át kell méretezni a királyi koronát III. Károly koronázásához

GettyImages-169908015
Olvasási idő kb. 1 perc

III. Károly fejére a hagyományoknak megfelelően Szent Eduárd koronája, az Egyesült Királyság egyik legrégebbi koronaékszere fog kerülni, amely a monarchia központi jelképének számít.

Szent Eduárd koronája a szentté avatott Hitvalló Eduárdról, az utolsó előtti angliai angolszász királyról kapta a nevét. Hagyományosan ezt a fejdíszt használják az angol és brit uralkodók megkoronázására. A jelenlegi korona 1661-ben II. Károly király koronázására készült, felváltva az 1649-ben beolvasztott középkori koronát.

A Buckingham-palota szombati közleményében megerősítette, „Szent Eduárd koronáját, a koronaékszerek legfontosabb történelmi darabját elszállították a londoni Towerből, hogy a 2023. május 6-án, szombaton tartandó koronázás előtt megkezdődhessenek az átalakítási munkálatok.”

II. Erzsébet temetésén a birodalmi korona került a királynő koporsójára, melynek kísérői között III. Károly is ott volt
II. Erzsébet temetésén a birodalmi korona került a királynő koporsójára, melynek kísérői között III. Károly is ott voltWPA Pool / Getty Images Hungary

Érdekesség, hogy a megkoronázott uralkodók csak néhány pillanat erejéig viselhetik a Szent Eduárd-koronát a ceremónia során. Ennek egészen egyszerű oka van: az ékszer több mint 2 kilót nyom. Az egyéb eseményeken az uralkodók a birodalmi állami koronát használják, ami alig 1 kilós súlyú. Ezt viselte a nyilvánosság előtt II. Erzsébet is.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek