Nagyon népszerű most ez a foglalkoztatási forma, jól keresnek vele tömegek

foglalkoztatás kereset diákmunka
Olvasási idő kb. 2 perc

Már több mint 21 ezren dolgoznak a Nyári diákmunka keretein belül. A programba 16-25 év közötti, nappali tagozaton tanuló, munkaviszonyban nem álló és vállalkozási jogviszonnyal sem rendelkező diákok jelentkezhetnek, akik 8 órás munkaidő esetén havi 266 és 326 ezer forint közötti összeget kereshetnek.

A kormány idén tizenkettedszer hirdette meg a Nyári diákmunka programját. A jó kereseti lehetőség miatti kimagasló érdeklődés következtében a forráskeretet a vármegyék mintegy félmilliárd forinttal megemelték, így csaknem 3700 munkáltató több mint 21 ezer diák foglalkoztatását tudja megvalósítani 4,3 milliárd forintból – összegezte közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

A diákok foglalkoztatása most jobb keresettel párosul

A kormány 2010 óta a teljes foglalkoztatás elérésén dolgozik, miközben kiemelt figyelmet fordít a fiatalokra, akiknek a nyári diákmunkával keresett fizetése a 25 év alattiak adómentességének köszönhetően is magasabb – mutatott rá a közlemény.

A 16-25 év közöttiek magas keresetre tehetnek szert ezzel a foglalkoztatási formával
A 16-25 év közöttiek magas keresetre tehetnek szert ezzel a foglalkoztatási formávalJackF / Getty Images Hungary

A támogatásokat önkormányzatok és a mezőgazdaságban, turizmusban, vendéglátásban, erdőgazdálkodásban működő vállalkozások hívhatják le. A diákok részéről pedig az a követelmény, hogy 

  • 16 és 25 év között legyenek,
  • nappali tagozaton tanuljanak,
  • ne álljanak más munkaviszonyban, 
  • és ne rendelkezzenek vállalkozási jogviszonnyal.

A helyhatóságok számára legfeljebb 2 hónap időtartamra teljes egészében megtérítik a maximum napi 6 órás foglalkoztatás után fizetett munkabért. A cégeknél legfeljebb napi 8 órás foglalkoztatás támogatható, esetükben a program a munkabér összegének háromnegyedét vállalja át

– fejtette ki Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.

A támogatás megállapítása során teljes munkaidős havi munkabérként a szakképzettséget igénylő munkakör esetében havonta 326 ezer forint, szakképzettséget nem igénylő munkakörökben pedig 266 800 forint vehető figyelembe, a napi 8 óránál rövidebb munkaidőben történő foglalkoztatás esetén a támogatási összeg arányosan csökken.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek