Pucér szaunázás a főnökkel
Egy japán cég alkalmazottai részesülhettek a különös élményben, hogy csapatépítő gyakorlatként közvetlen feletteseikkel, illetve főnökükkel közösen szaunázhattak, méghozzá anyaszült meztelenül. A forró fürdőzés nyújtotta testi közelség és a kendőzetlen pucérság az ötletgazdák szerint feloldja a gátlásokat, és segít megnyílni egymás előtt, a beosztottak az iroda rideg atmoszférája helyett sokkal intimebb közegben találkozhatnak a főnökökkel. A bizarr ötlet természetesen nem aratott osztatlan sikert…
A delfinek temploma
Szintén erősen megkérdőjelezhető a hatásossága annak a csapatépítő tréningnek, melyet egy amerikai vállalat alkalmazottainak kellett elszenvedniük. A résztvevőket a földre ültették törökülésben, megfogták egymás kezét, és becsukták a szemüket, majd a gyakorlat irányítója hosszas mesébe kezdett: képzeljék el, hogy a tenger mélyén úsznak, és egy csodálatos helyre bukkannak, amit a delfinek templomának neveznek. A tréner annyira hosszasan, részletesen leírta a képzeletbeli templomot, hogy sokan nem bírták megállni röhögés nélkül. A furcsa meditációt követően a résztvevők delfines videókat néztek, miközben a tréner a delfinek vezetői képességeiről beszélt nekik − a legborzalmasabb, hogy mindez órákon keresztül tartott.
Szájból szájba
Valószínűleg a leggusztustalanabb csapatépítős tevékenység cím nyertese az a bizarr feladat, melynek során a résztvevőknek szénsavas üdítőt kellett egymás szájába átköpniük. Nem meglepő, hogy a többség inkább visszautasította a feladat elvégzését.
Égjen a gonosz energia
Szintén egy amerikai cég alkalmazottja számolt be az alábbi szürreális esetről: a vállalattól kirúgtak egy kollégát, akire szinte mindenki panaszkodott, és a helyére egy új embert vettek fel, majd a személyzetis tanácsadó ötletére egy kirándulással, evés-ivással egybekötött közös hétvégét szerveztek a teljes csapatnak. A hétvége során az említett tanácsadó egyszer csak elővett egy papírdarabot, és mindenkit megkért, írja rá azt a tulajdonságot, amit a legjobban utált a menesztett kollégában. A papírt ezután egy dobozba tette, a dobozt a főnöknek adta, és arra kérte, az irodába visszatérve nyilvánosan, a kollégák előtt égesse el, hogy a cég megszabaduljon a volt kolléga által hátrahagyott negatív energiáktól.
Minden, amit utálok benned
Egy másik vállalat alkalmazottait a csapatépítő során arra kérték, őszintén mondják egymás szemébe mindazt, amit nem kedvelnek a másikban. Ugyan később a pozitív tulajdonságokat is fel kellett sorolni, addigra többen már sírtak, a kollégák pedig ahelyett, hogy jobban összeszoktak volna, megutálták egymást, és ellenséges hangulat lett úrrá a munkahelyen.
Hasonló hangulatról tudnának mesélni a Marsra Magyar! szereplői is, akik a harmadik részben egy csapatépítő tréningen igyekeznek átkínlódni magukat...
Tisztítókúra a pokolból
Egy Wall Street-i cég alkalmazottja mesélte el a horrorisztikus esetet, amikor főnökeik kitalálták, hogy háromnapos közös tisztítókúra segítségével hozzák jobban össze a munkahelyi csapatot, melynek során minden résztevő nyolc béltisztító és méregtelenítő italt volt köteles elfogyasztani. Az ötlet valóban összehozta a kollégákat, de nem úgy, mint azt a munkáltató várta: a kúrában részt vevő alkalmazottak egymás lábán tapostak a munkahelyi mellékhelyiségekben, a fesztiválokhoz és koncertekhez mérhető kígyózó sorok alakultak ki a vécéknél.
Egyél Legót
A csapatépítés annyira népszerű „iparággá” vált, hogy már a nagyobb cégek is rárepültek: a világ kedvenc építőjáték-óriása például 2010-ben állt elő a Lego Serious Play (Lego Komoly Játék) névre keresztelt metodikával, melyben a résztevőknek kreatív Lego-építéssel kell megoldaniuk különböző fiktív szakmai és munkahelyi problémákat. A módszer nem mindenkinél vált be, egy résztvevő arról mesélt, hogy 10 percük volt az egyik feladat megoldására, a többség azonban félúton feladta a dolgot, és inkább szórakozni kezdett a Lego-kockákkal. Az egyikük kihívást intézett a kollégákhoz: 20 dollárt ad annak, aki képes lenyelni egy Legót. Akadt is egy bátor vállalkozó, aki mindenki döbbenetére zokszó nélkül megette az egyik kisebb építőkockát.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés