Az, hogy a börtönökben a szabadságjogokat korlátozzák, a működés alapvető része. A cenzúra ellen küzdő PEN America által közzétett, az amerikai börtönökben betiltott köteteket tartalmazó listának még ennek tudatában is vannak meglepő elemei.
Az erőszak és a szexualitás nemkívánatos tartalom a börtönökből kitiltott kötetekben, de ezen túl is szerepelnek szempontok azon a listán, amely alapján eldől, egy könyv bekerülhet-e egy büntetés-végrehajtási intézetbe.
A méret is ellene szólhat annak, hogy a cellákban forgathassanak egy regényt, például.
Az amerikai tilalomlista államról államra változik, Floridában pedig több mint 22 ezer cím került fel rá. Lássuk, mely kötetek betiltása a legmeglepőbb!
- Prison Ramen: Recipes and Stories from behind the Bars: a szakácskönyve egy színész és egy volt elítélt közös munkája a börtön mindennapjainak élhetőbbé tételéről.
- The 48 Laws of Power (A hatalom 48 törvénye): Robert Greene könyve a hatalom megszerzésével foglalkozik, és nem látnák szívesen a börtönökben.
- A deréktetovált lány: Amy Schumer önéletrajzát túl frivolnak tartják.
- A háború művészete: Szun Ce többezer éves írását a bandaháborúk miatt tették feketelistára.
- Cuba Libre: Elmore Leonard történelmi regénye is túl felforgató a michiganiek szerint, ezért nincs helye a börtönökben.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés