Új trükkel próbálkoznak az ingatlanos csalók: így ismerheted fel

GettyImages-1437811938
Olvasási idő kb. 2 perc

Új, eddig nem ismert trükkel próbálkoznak az internetes csalók: egy ismert cég nevét felhasználva akarják kicsalni az adatainkat.

Netes bűnözők most az ingatlan.com nevével visszaélve próbálnak kárt okozni.

Ilyen történettel állnak elő az internetes csalók

Noha az már nem újdonság, hogy a csalók fondorlatosabbnál fondorlatosabb trükkökkel próbálkoznak több fronton is, most egy újabb felületen támadnak. Ezúttal az ingatlan.com nevével visszaélve próbálnak kárt okozni a kiadó és eladó ingatlanjaikat hirdetőknek és az ingatlanközvetítőknek – figyelmeztet a cég

Az adathalászok ezúttal az ingatlanos cég felületén érdeklődést színlelve, üzenetben veszik fel a kapcsolatot a hirdetővel, akivel a későbbiekben elhitetik, hogy letétet vagy foglalót fizetnének az adott lakásért. Ehhez a művelethez azonban elkérik a hirdető e-mail címét, amelyre később egy a cég hivatalos leveléhez megszólalásig hasonlító üzenetet küldenek a hirdetőnek. A levélben már sikeres vásárlásról szóló üzenet áll, amelyet egy gombra kattintva kell megerősíteni.

Az ilyen jellegű csalások esetén gyakran a felhasználó bankkártya-adatait és jelszavát próbálják megszerezni – figyelmeztet a cég.

A csalók az interneten hirdető ingatlantulajdonosokra is kivetik a hálójukat
A csalók az interneten hirdető ingatlantulajdonosokra is kivetik a hálójukatAndrii Yalanskyi / Getty Images Hungary

Ezekre a gyanús jelekre figyelj!

Figyelmeztető jel lehet, ha rossz magyarsággal, érezhetően fordítóprogrammal írták az üzenetüket, ahogyan az is, ha a feladó e-mail címének nem a @ingatlan.com a végződése, az előtagja pedig furcsa karaktereket tartalmaz.

Gyanakodjunk akkor is, ha olyan szolgáltatásról szól a megkeresés, amely nem található meg a cég honlapján, és akkor is legyünk óvatosak, ha a feladó valamilyen érzékeny adatunkat kéri, esetleg sürget bennünket azért, hogy lépjünk. 

A cég emlékeztet: az ingatlan.com sosem kér jelszót, sem bakkártyaadatokat, a felületükön nem lehet foglalót/letéti díjat vagy előleget fizetni, nincs olyan funkció, amely közvetlenül ingatlan vásárlásához vagy foglalózásához kapcsolódik, és nincs egyetlen olyan szolgáltatás sem, amely a hirdető és a vevő/bérlő közötti tranzakció lebonyolításához kapcsolódik.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek