Direkt nem azt írtam, hogy jobban vagy okosabban, mert ez nem lenne igaz: az internetes keresést is meg kell tanulni jól használni, csak akkor hatékony, különben órákat tölthetünk el azzal, hogy ráleljünk a keresett tartalomra.
Madarat tolláról, internetfelhasználót kereséséről?
Bár nyakatekertnek tűnhet a közmondás ilyetén kiforgatása, rengeteget elmond rólunk, hogy mire keresünk rá: kezdve a fogyasztói szokásainktól, a hobbinkon át, az érdeklődési körünkig, és a technika egyéb vívmányainak köszönhetően ennek megfelelően látjuk a különböző tartalmakat, hirdetéseket, termékeket.

Lehet, hogy szakemberek vitatkoznának velem, és túlzó ez a kijelentés, de ha végignéznénk, hogy egyes emberek mire keresnek rá, talán többet megtudnánk róluk, mint egy óra beszélgetésből egy kávé mellett.
De nézzük, mit írunk be a keresőbe az interneten
A Google Trends szolgáltatásnak köszönhetően már azt is tudjuk, hogy egy adott országban mi volt a legfelkapottabb téma az adott időszakban. Mivel nem vagyok marketingszakértő, sem piackutató, ezért engem különösen meglepett, hogy az Amerikai Egyesült Államokban mire kerestek rá a legtöbben 2024-ben.
Valamiért azt feltételeztem, hogy választási évben politikusok, esetleg elnökjelöltek neve bukkan majd fel az első száz között, de tévedtem. Az emberek, nem csak az USA-ban, hanem világszerte is, valami egészen másra kerestek rá: a YouTube-ra, a világ legnagyobb videómegosztó platformjának nevére. Ezüstérmet szerzett a Facebook és bronzot a WhatsApp Web.

Felmerülhet a kérdés, hogy ezeket a neveket miért nem a böngészők felső sávjába, a weboldalak címéhez írják be az emberek. Noha a válaszra én magam is rákerestem, semmi érdemlegeset nem találtam, így a legvalószínűbb az, hogy a többség véletlenül írja be a keresőbe ezeket a szavakat.
De azért az továbbra is rejtély, hogy valaki miért keres rá a Google keresőben a Google szóra: ez ugyanis a világon az ötödik leggyakrabban keresett szó.
Bárki könnyen áldozatul eshet a Google-átverésnek, ha nem elég figyelmes.
Tovább olvasomAkadnak még érdekességek a listán
Bár a világon hozzávetőleg 4,3 milliárd embernek van okostelefonja, amelyek többségén ott van valamilyen időjárással kapcsolatos applikáció, a szó az előkelő 11. helyen áll a Google keresési rangsorában.
Noha itt Európában szeretjük azt hinni, hogy a foci a legnépszerűbb sport, ez világviszonylatban biztosan nem igaz, mivel a keresési ranglistán a Cricbuzz oldal – egy krikettről tudósító oldal neve – a tizedik helyen áll, míg a Premier League csak a 35-ikre kapaszkodott fel.
Még mindig odavagyunk a sportért
Természetesen a cikkből nem maradhatnak ki a Magyarországra vonatkozó adatok sem: a legnépszerűbb keresési kategóriák a filmek, a sportesemények és a zene voltak – ebben a sorrendben – 2024-ben.
Noha a sportesemények kategória csak a második helyen végzett, természetesen a labdarúgó-Eb vitte el az aranyat a csoportból, de az olimpia és a paralimpia is dobogós lett. Érdekes módon sokakat érdekelt a Copa América, a dél-amerikai focibajnokság is. Meglepetés lehet, hogy a kézilabda-Eb csak a 8. helyen található, viszont a Super Bowl, bár tizedikként, de ott van a listán.

A filmek kategória győztese a Deadpool & Rozsomák lett, és ezen csak azért ne lepődjünk meg, mert a film világszerte igen népszerű volt, és közel másfél milliárd dollárt hozott az alkotók konyhájára. Aminek viszont én személy szerint örülök, hogy az Agymanók 2 a negyedik helyen végzett, amiből azt a következtetést vonom le, hogy az első rész, amely a gyermekek számára érthetően magyarázza el az érzelmek működését, elnyerte a szülők tetszését is, és kíváncsiak voltak a folytatásra.
A zene kategória is okozott meglepetéseket
Abban egy percig sem kételkedtem, hogy a Sziget Fesztivál népszerű, nem véletlenül lett kategóriagyőztes, de hogy Mihályfi Luca miért került a harmadik, dobogós helyre, az talány, biztosan a fiatalabb korosztály körében kedvelt többnyire az X-faktoros énekesnő. Az Eurovíziós Dalfesztivál vele szemben csak az ötödik helyre ért be, és a Balaton Sound fesztivál, amiről szintén azt gondoltam, kedvelt a hazai közönség körében, csak a nyolcadik lett a listán. Meglepetést okozott viszont, hogy Ricky Martin, aki az én korosztályom egyik sztárja, a negyedik, Ed Sheeran viszont csak a hatodik helyen végzett.

A nyári fesztiválokon jó és rossz értelemben véve is sok minden történhet meg.
Tovább olvasom
A mai napon kezdődik a Sziget Fesztivál, de a rendőrség már készenléti helyzetről beszél. Mutatjuk, hogy milyen óvintézkedéseket vezettek be.
Tovább olvasomÍzlésről nem vitatkozunk – tartja a mondás, így nem tisztem megítélni az ország zenei ízlését, főleg, hogy ez a lista az internetfelhasználókét tükrözi, ami vélhetően inkább a mai tinédzserek és fiatal felnőttek fogyasztói szokásairól mutat igen precíz képet, míg az idősebb és az internetet ritkábban vagy egyáltalán nem használók jóval alacsonyabban reprezentáltak ebben a listában.
Ha arra is kíváncsi vagy, miként terjednek az álhírek, és te ezeket hogyan szűrheted ki, olvasd el ezt a cikkünket.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés