Több millió 50 forintos pénzérme van jelenleg forgalomban Magyarországon. Akad közöttük azonban mintegy ezer darab, amely igazi különlegességnek számít, és ennek megfelelően komoly értéket képvisel a gyűjtők számára – derül ki a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Hírportál beszámolójából.
Hibás lehet az értékes érme
Az érmék különlegességét az adja, hogy hibásak, vagy legalábbis nem olyanok, mint a többi. 1993-ban ugyanis összesen 860 500 darab 50 forintos érmét bocsátottak ki, ám a próbaveretek különböznek a többitől. Ma sem teljesen egyértelmű, hogy vajon hibás darabokról van-e szó, de az biztos, hogy ez a körülbelül ezer érme bizonyos részleteiben eltér a többitől.
A Somogyi Megyei Éremgyűjtő Egyesület elnöke, Hencz János a lapnak elmondta, miről lehet fölismerni a különösen értékes 50 forintosokat. Két részletre kell figyelni: az egyik, hogy a fatuskón nincsenek évgyűrűk. A másik jóval szembetűnőbb: a madár szárnyán található fedtollak mintázata bepontozott, lyukacsos jellegű, csőrének felső kávája pedig éppen az alsó fölé nyúlik. A szakértő szerint egy szép állapotú ilyen érméért akár 30-40 ezer forintot is fizethetnek a gyűjtők.
Nagy szerencse kell persze ahhoz, hogy valaki ilyet találjon: Hencz János becslése szerint a nagyjából 1000 darab igazán ritka ötvenforintosból már körülbelül 500 darabot eladtak.
Az 50 forintosok mellett a 20 forintosok között is érdemes keresgélni, azok között is van esély ritkaságra bukkanni. Ahogy arról a Dívány is írt: egy ritka, 20 forintos érméért, amelyet véletlenül 10 forintos lapkára vertek, nemrég több tízezer forintért licitáltak a gyűjtők.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés