Nyereményt várt, 200 ezer forintja bánta – így verték át a csalók

csalas-nyeremeny-1023292146
Olvasási idő kb. 3 perc

Feljelentés érkezett a rendőrséghez: egy pápai férfit vertek át csalók, akik elhitették vele, hogy állampapírt nyert. Nyereményt nem kapott, ám 200 forint eltűnt a bankszámlájáról.

A csalók és bűnözők egyre újabb és újabb módszereket találnak ki, hogy megpróbálják átverni az embereket. Kamu hirdetéseket adnak fel, csomagküldő-szolgálatok nevében küldenek SMS-eket, és gyakran visszaélnek ismert cégek, vállalatok nevével. Az is bevett módszerük, hogy azzal hívják fel kiszemelt áldozatukat, hogy valamilyen nyeremény várja őket. Így járt az a pápai férfi is, akitől végül 200 ezer forintot loptak el. Tanulságos a története

Elhitte, hogy nyert, így lett csalás áldozata

A Pápa környékén élő férfi november 7-én tett feljelentést a rendőrségen csalás miatt. Az idős férfi beszámolójából kiderült: azzal hívta fel egy ismeretlen, hogy 800 ezer forint értékben állampapírt nyert. A bűnöző közölte: a díj átvételéhez egy programot kell telepítenie számítógépére. A gyanútlan férfi le is töltötte az AnyDesk névre hallgató programot, amelyet egyébként csalók előszeretettel használnak átveréseikhez, így érdemes megjegyezni a nevét. Ezután az áldozatnak még be kellett lépnie a netbank-fiókjába.

Még nyeremény reményében sem szabad megadni bank adatainkat – nehogy csalók verjenek át
Még nyeremény reményében sem szabad megadni bank adatainkat – nehogy csalók verjenek átKarl Tapales / Getty Images Hungary

Az elkövető elköszönt, az áldozat pedig jóhiszeműen várta, hogy megérkezzen a nyereménye. A bankszámlájára azonban nem jött pénz, eltűnt viszont róla 200 ezer forint.

Az esettel kapcsolatban a rendőrség figyelmeztetést adott ki. Javasolta, hogy ha valakit bankja nevében keresnek, nyereménnyel vagy gyanús tranzakciókkal kapcsolatban, szakítsa meg a hívást, és inkább maga hívja fel pénzintézetét a központi telefonszámon keresztül. Ezzel a módszerrel sok csalás kiszűrhető. A hatóság azt is kiemelte: sose adjuk meg bankkártya- vagy online banki adatainkat, valamint ne küldjünk okmányainkról másolatot. És ami talán a legfontosabb: sose töltsünk le ismeretlenek javaslatára programokat. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek