Ez főleg akkor lehet problémás, ha több családtag osztozik rajta, hiszen ha elmulasztjátok a fertőtlenítést, a billentyűket megérintve baktériumokat, kórokozókat adhattok át egymásnak. A Verge ezért is járt utána, miként tartható tisztán a billentyűzet néhány hétköznapi eszköz segítségével.
Kapcsold ki
Elsőként mindenképp kapcsold ki a laptopot. Így nem kell attól tartanod, hogy egy véletlenül leütött billentyűzetkombinációval kisebb katasztrófát idézel elő. Érdemes kihúznod a konnektorból is, hogy elejét vedd egy esetleges rövidzárlatnak. Ha nincs friss biztonsági mentésed, akkor itt a remek alkalom, hogy készíts egyet. Ezzel visszanyerheted az adatokat, ha valami balul sülne el.
Szabadulj meg a morzsától
A morzsák és darabos szennyeződések eltávolításához egyszerűen fordítsd fejjel lefelé a laptopot, majd óvatosan ütögesd meg a hátoldalát, amíg kipotyognak belőle. Ha ez kevés, vedd elő a porszívót, állítsd a legkisebb fokozatra, majd a szűkítőfejet használva menj végig a billentyűzeten.
Hatékony megoldás még a billentyűzettisztító zselé, amely a nehezen elérhető helyekről is összeszedi a piszkot, vagy a flakonos sűrített levegő, amivel cikcakk alakban haladva kell körbefújnod a billentyűket. Ha semmi más nincs otthon, jobb híján megteszi a hajszárító is. Figyelem, egyes modelleknél kivehetők a gombok, ami alaposabb tisztítást tesz lehetővé, de mielőtt még feszegetni kezdenéd őket, mindenképp olvasd át a gyártótól kapott használati útmutatót.
Ne felejtsd el fertőtleníteni
Most már ideje, hogy rendet vágj a baktériumok között! Töröld át a gombokat fertőtlenítő törlőkendővel (olyannal, amiben nincs fehérítő!), vagy egy izopropil-alkohollal átnedvesített puha ruhával. A legjobb eredmény érdekében a billentyűket egyenként töröld le, kitérve a köztük lévő részekre is.
Akár a törlőkendőt, akár a ruhát választod, figyelj oda, hogy ne legyen túl nedves: ha szükséges, inkább csavard ki! A tisztításhoz használt folyadékot pedig soha ne spricceld közvetlenül a gombok felületére, mert meghibásodáshoz vezethet.
Az utolsó lépésben törölj át mindent egy nedves ruhával (lehetőleg mikroszálas törlőkendővel, a papírtörlőt viszont felejtsd el, mert karcolásokat hagyhat maga után), majd egy szárazzal is. Így már biztos lehetsz benne, hogy a laptop billentyűzete nem fog fertőzéseket okozni.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés