Lássuk a leghatékonyabb tippeket.
1. Csomagold be, ami könnyű, vedd fel, ami nehéz
Szerencsére nyáron nem kell túl sok ruhát magunkkal vinni. A dzsekik, pulcsik és nadrágok sok helyet foglalhatnak el a poggyászban, ezért érdemes ezeket a tárgyakat a legszükségesebbre csökkenteni. Mindig figyeld, hogy milyen időjárás lesz ott, ahova utazol, és többnyire ennek hinni is lehet.
Ha mégis több meleg holmi kell, még mindig tudsz mosni, vagy vásárolni, ha szükséges. Amennyiben kibírod, hogy induláskor kicsit izzadsz, inkább vedd fel a hosszú nadrágot, kösd a derekadra a farmerkabátot, és a kis szandi helyett vegyél fel cipőt. Így máris értékes helyet spórolhatsz meg. Érkezéskor pedig gyorsan át tudsz öltözni.
2. Soha ne pakold be a fél fürdőszobát
Egy-, de akár kétheti nyaraláshoz sem kell egy teli tubus sampon, balzsam, tusfürdő stb. Keress mindenből kisebb változatot, mert a hajlakktól kezdve a fogkrémig mindenből van utazós – travel size – méret.
Ha pedig nem szeretnél lemondani a kedvenc márkáidról, akkor vegyél utazós flakonokat, amikbe könnyedén át tudod tölteni a kozmetikumokat.
Számolj azzal is, hogy a legtöbb szállodában már készen várnak a piperecuccok, így végszükség esetén az is jó megoldás. Sok helyen tartanak hajszárítót is, így inkább kérdezz rá, mielőtt elcsomagolod.
3. Érdemes egy kicsit beruházni a könnyebbség érdekében
Amikor új bőröndöt vásárolsz, ne csak azt nézd, hogy mennyi hely van benne, és mennyibe kerül, hanem azt is, hogy mennyire könnyű. Az üres bőrönd súlya is változó, ezért érdemes törekedni egy könnyebb szerkezetűre, ami jól pakolható. Ugyanígy a mindennapos eszközökből is hasznos, ha beszerzel – főleg, ha sűrűn utazol – kisebb változatokat.
Vannak már minifésűk, kisebb hajszárítók, de még hajvasalóból is létezik „utazós méret”. Nemcsak kisebb, de könnyebb is.
4. Legyen csomagolási listád
Ne úgy csomagolj, hogy végignézed a dolgaidat, és ami eszedbe jut, azt berakod. Használj csomagolási listát, és kövesd azt.
Írd fel egy papírra vagy a telefonod jegyzetei közé.
Már napokkal korábban is elkezdheted az összeírást, így biztos, hogy a csomagolás napján minden össze fog állni, és nem marad otthon semmi.
5. Ne félj kihasználni a helyet
Sokan azt gondolják, hogy mindent csak egymásra lehet rakni, pedig néha a ruha/cipő is lehet egy „bőröndön belüli bőrönd”. A cipők a kihasználatlan hely legnagyobb bűnösei.
Tedd bele a zoknikat, tekerd bele az övet vagy akár a párod nyakkendőjét, ami talán jól jön egy elegáns étterem vacsoráján.
Ha hosszabb nyaralásra, esetleg hátizsákos kalandra készülsz, a ruháidat is érdemes feltekerni. Akár szettenként is rakhatod, akkor még az a veszély sincs meg, hogy túl sok holmit viszel, hiszel pontosan fogod látni, hogy mit mivel akarsz felvenni.
+1 bónusztipp: Mindig tudd, mit akarsz csinálni!
A pakolás megkezdése előtt gondold át az egész nyaralást. Mit szeretnétek csinálni, hova mentek kirándulni, mennyit lesztek a tengerparton. Így tudni fogod, hogy szükséged van-e három magas sarkúra, vagy elég csak egy, és inkább két strandpapucs legyen a tartalék. Ha mégis valami otthon marad, semmiképp ne ess pánikba, a bankkártyád legyen nálad, abban az esetben minden más pótolható.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés