Ezt olvastad már?
Légifelvétel a fémhulladék-telepen zajló fémhulladék-válogatásról
Édes otthon

Megszünteti az ingyenességet a MOHU: júliustól fizetned kell ezért a hulladékért

A hormonrendszert és a magzati fejlődést is károsító anyagot talál a magyar hatóság több műanyag termékben.
Mindennapi

Hány forint lesz a 3 eurós Temu-csomagvám? A NAV tisztázta

Mindennapi

Hiába vettél autópálya-matricát, pótdíjat kaphatsz – figyelmeztet a Magyar Közút

A csapvíz elzárása a fürdőszobában.
Életem

Ivóvízhiány alakulhat ki Pest vármegyében: ezek az érintett települések


Életem

Ezt mentették ki a Metallica budapesti koncertjéről: 1100 magyar lehet hálás érte

Metallica

Meglepő felajánlást tett a Metallica a Budapest Bike Maffia felé, nemcsak az összes, a koncertjeik után megmaradt ételt ajánlották újrahasznosításra, de pénzzel és rajongóik kétkezi munkájával is segítették a rászorulók étkezéséért dolgozó szervezetet.

Gerhát Petra

2026. 06. 21. 16:45

Édes otthon

Kié az utcán álló gyümölcsfa termése? Sokan rosszul tudják a választ

Egy féri almát szed egy gyümölcsfáról

Meglepő lehet, hogy a jogszabályok szerint kit illet a közterületen lévő gyümölcsfák termése, és milyen esetben lehet összeszedni a gyümölcsöt.

Suhajda Zoltán

2026. 06. 15. 15:10

Fotó: Szécsi István / Dívány
A kiinduló forma a doboz, ezt lehet a végletekig variálni.
Ő Pozsár Péter építész, a Hello Wood egyik alapítója.
Aki annyira profin bánik a fával, hogy többen asztalosnak nézték. Persze én is.
Rétegelt lemezzel dolgoztunk
És hamar megtanultunk "kétszer mérj, egyszer vágj!"
De sajnos így is sok múlt pár milliméteren
A koncepció az esetünkben egy 80X18X18-as láda volt, ugyanis ez passzol az ablakpárkányra.
Ha van egy csomó gép, és ért hozzá az ember, az felgyorsítja a munkát.
A középen látható kért bárd szerű izé a japán fűrész, nagyon pontosan lehet vele bánni.
Nem sajnálták tőlünk az anyagot
Virágtartó mellett madáretetőt is lehet készíteni egy másik tanfolyamon.
Nem nehéz tolni, ha az ember megérzi a technikát.
Az előkészítéssel egy csomó idő megy el, de ha az ember nem rögzíti megfelelően a fát, akkor egy csomó rémületes dolog történhet vele.
Az ember úgy érzi, egy csomó gépet be kéne szerezni, annyira könnyű velük dolgozni.
Itt látszik, hogy milyen ha megég a fa.
Jól jött a profi segítsége, nem tagadjuk.
Mérés ide vagy oda, természetesen egyszer sikerült elszúrnunk a méretezést.
Abban a pillanatban jó ötletnek tűnt védőszemüveg helyett...
Alakul a láda, már csak a design elemek hiányoznak. Na és egy csomó csavar.
Remélem a profik ennél pontosabban mérnek.
A láda festve lesz, ezért nem érdekes, hogy nem szép a fa.
Itt már úgy éreztem magam, mint egy iskolás, akit a tanára faggat, hátha összejön egy hármas.
Volt, aki sablont is hozott, és teljesen más irányban gondolkozott.
Tényleg olyan volt, mint a Technika óra 7.-ben a Váciban, Margit nénivel.
Itt az összes bútor home made, és elhihető, hogy ezeket egy laikus is meg tudja csinálni.
Ez a virágtartó egy vízaknát fog eltakarni.
Vannak akik művészi tökélyre emelték a virágláda készítést.
És volt, aki bátran bevállalta az íves formákat.