Ezt olvastad már?
Magyar forint bankjegyek és egy OTP-s SZÉP-kártya
Szülőség

Ennyit kapnak SZÉP-kártyára a nyugdíjasok: szinte mindenki jogosult

CORCORAN, KALIFORNIA – MÁRCIUS 23.: Légifelvételen látható, hogy egy autó rekedt a kiterjedt árvízben, miután egy sor „légköri folyó” vihar rekordmennyiségű havat olvasztott el a Sierra Nevada-hegységben 2023. március 23-án, Corcoran közelében, Kaliforniában. A régióban egykor a hatalmas Tulare-tó terült el, amely az Egyesült Államok nyugati részének legnagyobb édesvízi tava volt, mielőtt a mezőgazdaság elterelte a vizét, és a területet mezőgazdasági célokra fejlesztették ki. Mivel a gátak már nem képesek visszatartani az árvizeket, egyre több spekuláció merül fel arról, hogy a tó újra megjelenik. (Fotó: David McNew/Getty Images)
Világom

130 év után tért vissza a halottnak hitt tó: a semmiből bukkant elő a hatalmas víztömeg

Idős nő kezében forint.
Életem

Máskor érkezik a júniusi nyugdíj a számlákra és a postán keresztül: erre figyelj

Életem

Több százezer forintot vehetsz fel ingyen, ha ezt az eldugott funkciót aktiválod a bank online felületén


Életem

Megbüntethetnek érte, ha így parkolsz a házad előtt

parkolo auton rengeteg buntetesi csekk

A ház előtt parkoló, ismeretlen autók sokak számára mindennapos konfliktusforrást jelentenek szomszédaikkal. A KRESZ azonban szabályozza, hol és miként szabad megállni. Előfordulhat, hogy még a saját házad előtt is be kell tartanod extra szabályokat.

Gerhát Petra

2026. 05. 29. 08:05

Életem

Júliustól kötelező lesz ez az eszköz a kocsikban, a magyar autósokat is érinti az EU döntése

autószerelő ül a kocsiban, a műszerfalat vizsgálja

Az Európai Unió döntése értelmében az autók kötelező felszerelésévé válik az úgynevezett feketedoboz és az adaptív féklámpa. Hazánkban mindezt július 7-től vezetik be.

Gerhát Petra

2026. 05. 27. 10:05

Fotó: Ancsin Gábor / Dívány
A tabáni templom mellett áll egy kis cukrászda.
Berke Márta álma egy olyan hely volt, mely meleg, barátságos, és mindenki otthon érzi magát benne.
Három évvel ezelőtt döntött úgy, hogy vált, hiába doktorált, most mégis a pult mögött találta meg a helyét.
Azt gondolta, egy bútorszalont nyit, ahol sütemények is lesznek, ehelyett lett egy cukrászdája, melyben lehet bútorokat venni.
Mark Rimmel látványtervező ékszereit is meg lehet itt venni.
A legnagyobb baj, hogy nehéz választani, pedig a kínálat pont akkora, amit még az ember be tud fogadni.
Aki figyel, az 1920-as párizsi divatkollekció rajzaiban gyönyörködhet.
Eltört a készlet néhány darabja? Legyen belőle lámpa!
Minden megvan ahhoz, hogy jól érezzük magunkat benne.
Hol egy piros kanapé, hol egy bicikli csalogatja be a vevőket.
A bútorok nagy részét kapták vagy lomtalanították.
A tükör egy bútor része volt, aztán önálló életre kelt.
Nem tudtunk választani, hol a málnahab varázsolt el, hol a tejszín és az alma kettőse.
A biedermeier székeket ajándékba kapta Berke Márta.
Itt nincsenek reformsütemények, gluténmentes azonban akad.
Más kort idéznek a használati tárgyak, mégse a vasárnap délutáni feszengős látogatásokat hozzák elő.
A csészelámpák elég fényt és hangulatot adnak.
A húsvét csak jelzésértékű, de azért nem felejtették el.
Ha jó az idő, a csipkével borított kanapé kiköltözik a térre. A székek szilágysági zsákvászonnal vannak behúzva, lomtalanításból származnak.
Párizsban rajzolták meg mi lesz a divat. 1920-ban.
Az ablakpárkányon Mark Rimmel ékszerei kelletik magukat.
Berke Márta számára az Asztalkával lett kerek a világ.