Vannak olyan csalási kísérletek, amelyek elkövetői mindent megtesznek annak érdekében, hogy hitelesnek tűnjön az az e-mail vagy SMS, amelyet áldozataiknak küldenek: az ilyen, trükkös esetekben sokan dőlnek be a megtévesztésnek. Amikor viszont az OTP Banktól lenyúlt logó mellé kétszer is sikerül leírni azt, hogy OTB Bank, inkább nevetséges a próbálkozás.
„Kedves vásárló, felhívjuk figyelmét, hogy a frissítés sikeres befejezéséig az OTB Bank szolgáltatásaihoz való hozzáférés és azok használata (beleértve a pénzfelvételt és a kifizetéseket) korlátozott. Az alábbi linkre kattintva ellenőrizheti készülékét: OTB Bank.”
Ilyen szövegezéssel küldenek csalók megtévesztőnek szánt e-maileket: közben ugyanakkor
ügyfél helyett vásárlóként szólítják meg a címzettet, enigmatikusan érthetetlen szöveget mellékelnek, és kettőből kétszer is OTB-ként hivatkoznak arra a pénzintézetre, amely nevével visszaélnének.
Remélhetőleg ennek az átverési kísérletnek a fönti okokból kifolyólag nagyon kevesen ülnek fel - sajnos léteznek azonban kifinomultabb csalási kísérletek is. Épp ezért fontos tudni, hogy a bankodtól szokatlan felületen, furcsa szövegezéssel érkező, ismeretlen feladótól származó üzenetek valószínűleg nem a pénzintézettől érkeznek, így soha ne kattints azokra a gyanús linkekre, amelyek ezekbe ágyazva jelennek meg.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés