Csak a fantázia szabhat határt annak, hogy az otthonunkban hol és hogyan használjuk a Viva Magenta játékosságát és izgalmasságát. De nemcsak egy lakás hangulatát, összhatását dobhatja fel ez a határozott, telített szín, hanem akár egy kreatív munkaterületen is jól mutat majd.
Milyen szín a magenta?
A magenta egy másodlagos szín, amely két alapszín, a piros és a kék keverékének egy feltűnő árnyalata. Ha ihletet keresel ahhoz, hogy milyen színnel dobhatnád fel a lakásodat, ez a bíborra hasonlító szín igazán egyedi hatást kölcsönöz a belső tereknek. Nemcsak feltűnő, de óriási energiával is rendelkezik, így merész megjelenést kölcsönöz a helyiségeknek, akár egy szőnyeg színéről, akár dekorációs kiegészítőkről vagy a falfestékről legyen szó.
A szakemberek azt javasolják, hogy a bíborárnyalatokat nagy, nyitott terű helyiségekben, például nappaliban, étkezőben vagy konyhában más ékszertónusokkal, például kékeszölddel és mélylilával együtt használjuk, ha meleg, de energikus színhatás szeretnénk elérni.
Az év színe kétségkívül a nők lakását, vagy a nőiesen berendezett otthonokat teszi izgalmassá és vidámmá.
Mértékkel, de mindenképpen érdemes becsempészni az otthonokba ezt a mélypink árnyalatot. Nézzük, hogyan dekorálhatunk még a Viva Magentával!
Bátran használd a magentát a nappaliban
Ha azt szeretnéd, hogy a kanapéd feltűnőbb legyen, mint bármely más bútor, vásárolj egy bíborszínűt a neked tetszőleges árnyalatban. Ha valóban így döntesz, ügyelj arra, hogy a többi bútor semleges színű legyen, ha nem szeretnéd, hogy a szoba túl színessé váljon.
Ha nem szeretnél ennyire merész lenni, akkor válassz egy semleges színű kanapét, és tegyél rá magentaszínű párnákat. A kiegyensúlyozottság érdekében lehet még bíborvörös a szőnyeg, a lámpabúra, egy szobor, gyertya, képkeret vagy váza. Várható, hogy az idén a dizájnerdarabok többsége Viva Magentában fog pompázni. Fotelek, székek és egyéb fekvő-, valamint ülőbútorok széles választékban lesznek kaphatók vibráló magentaárnyalatban.
A magenta különösen jól érvényesül a bársonnyal borított felületeken.
Ha a falat fested magentára, akkor a bútorok és a kiegészítők kivétel nélkül legyenek semleges tónusúak, hogy ne boruljon fel az összhang a szobában.
Vajon a fürdőszobában is működne?
Természetesen! A fürdőszoba az egyik olyan hely a lakásban, ahol ez a szín szintén finoman érvényesülhet. Ügyelj arra, hogy semmiképp nem legyen tolakodó a jelenléte, ezért a burkolat egy részén vagy a falbútorokon helyezd el. A harmonikus kontraszt megteremtése érdekében a padló, a mosdókagyló, a vécécsésze és a kád mindenképpen maradjon fehér. Így esztétikus lesz a fürdőszoba.
A fehér mellett a szürkével és a krémszínnel is harmóniát teremthetsz, ha becsempészed a bíbort a fürdőszobába.
A lényeg, hogy olyan színekkel párosítsd a magentát, amelyekkel jól kiegészítik egymást, és a teret rendezetté teszik.
A konyhában sem kell félni tőle
A konyhába is be lehet vetni a bíbor valamelyik árnyalatát, hiszen ez a szín bármilyen teret életre kelt. A Pantone idei választásától függetlenül a magenta a vintage stílus kötelező árnyalata, de a modern, letisztult konyhákban is jól mutat. Hangsúlyozhatunk vele egy széket, de lehet a színe egy széken lévő párnának, a konyhapulton elhelyezett gyümölcstálnak vagy egy kecses kávéfőzőnek.
A bátrabbaknak akár a konyhaszekrénye is pompázhat magentában, ami világos és sötét kiegészítőkkel is jól variálható.
Falrészeken is jól mutat
Ha alapvetően nem szeretnéd a teljes szobát magentára festeni, akkor jó megoldás lehet egy kisebb helyiségben, például egy tetőtéri fürdőszobában, a fürdőszobában, a gyerekszobában a plafonon alkalmazni. A hálószobában pedig az ágy fejrésze mögötti falat javasolt magentára festeni, hogy megőrizzük a szoba pihentető harmóniáját. Így nem lesz annyira feltűnő, mint ha az egész helyiséget bíborral festenéd be.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés