A fapados légitársaságokkal történő utazásnak vannak előnyei és hátrányai is. A legnagyobb mellettük szóló érv a repülőjegy ára, amely jóval alacsonyabb, mint a hagyományos társaságoknál. Ezért persze némi kényelmetlenséggel is kell fizetni, amelyek közül az egyik legfontosabb, hogy szigorú szabályok vonatkoznak a poggyászokra.
Meg van határozva, hogy mekkora és milyen súlyú lehet a repülőre magunkkal ingyenesen felvihető kézipoggyász, valamint a feladós bőröndökre is vonatkoznak korlátozások. A kézipoggyászok méretét a beszállókapunál ellenőrzik. Amennyiben a táska túl nagy vagy túl nehéz, fel kell adni, amely már nem ingyenes, hanem komoly összegeket kérnek el érte.
Szigorúbban büntet a Wizz Air, ha túl nagy bőrönddel utaznál
A kézipoggyászok méreteit olykor szigorúbban, olykor kicsit lazábban kezelik a fapados légitársaságok. Úgy tűnik, hogy a Wizz Airnél most a szigorodás ideje érkezett el – legalábbis erre utal egy befektetőknek szánt prezentáció, amelyet az Okosutas szúrt ki. Ebben az szerepel, hogy nagyobb bevételre számítanak a téli szezonban a poggyászok ellenőrzéséből és feladásából.
„A téli szezonban a poggyászfeladásokból származó bevételek növelésére összpontosítunk, részben a kézipoggyászok komolyabb ellenőrzése révén”
– olvasható a prezentációban. Érdemes tehát odafigyelni a méretekre azoknak, akik nem akarnak többezer forintot fizetni pár centiméter miatt. Az ellenőrzésen megbukott poggyászokat ugyanis fel kell adni – ennek díja (egy 10 kilogrammot meg nem haladó csomag esetében) főszezonban 5587 és 41 472 forint, főszezonon kívül 4727 és 37 175 forint között változhat a légitársaság honlapja szerint. Ha a súlykorlátozást is átlépjük, főszezonban akár majdnem 53 ezer forintot is elkérhetnek a feladós poggyászért.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés