Folytatást kap a magyarok kedvenc retró sorozata

retro-sorozat-1408591152
Olvasási idő kb. 3 perc

Folytatódik a Magyar népmesék című rajzfilmsorozat. Az új részek valamikor a jövő év során jelennek majd meg a tervek szerint, a hangfelvételek már el is készültek.

Generációk nőttek föl 1976-os indulása óta a Magyar népmesék rajzfilmsorozaton. Az utolsó évada 2011-ben jelent meg, ám a gyártó Kecskemétfilm Kft. most azt közölte a MTI-vel, hogy folytatják a népszerű sorozatot. Tizenhárom új epizód készül, a munkák egy része már be is fejeződött – a megjelenés 2025-ben várható

Az új részekbe nagyrészt az eredeti gárdával vágtak bele: a tizenhárom történet kiválasztását Jankovics Marcell (az eredeti sorozat vizuális koncepciójának kidolgozója) és Mikulás Ferenc (az eredeti ötletadója és producere) kezdték meg, később hozzájuk csatlakozott Tóth Gábor néprajzkutató. Sajnálatos módon Jankovics Marcell közben elhunyt, helyére Csákovics Lajos került, akit a közönség mint a Toldi-sorozat társrendezőjét (Jankovics Marcellel) ismerheti.

A gyártó tájékoztatása szerint a forgatókönyvek már elkészültek, és a hangfelvételeket is felvették. A sorozat ikonikus hangú narrátora, Szabó Gyula sajnos 2014-ben elhunyt, így a készítők úgy döntöttek, több ismert színésszel dolgoznak.

Puritán látványvilága lesz a retró sorozat új részeinek
Puritán látványvilága lesz a retró sorozat új részeinek

A retró sorozat kezdeteihez térnek vissza

Csákovics Lajos elmondta: az új részek inkább a sorozat első két-három évadának egyszerűbb stílusát követik majd. A későbbi részek látványvilága egyre díszesebbé vált az idők során, ám most inkább puritánabb megjelenítésre törekednek. Hozzátette:

„hangulatában mindenképpen hozni fogja azt a klasszikust, ami miatt mindenki szereti a Magyar népmesék sorozatot.”

A Magyar népmeséknek összesen 100 epizódja jelent meg 1976 és 2011 között. A kultikus rajzfilmet 2020 októberében hungarikummá nyilvánították. Az ötletadó és producer Mikulás Ferenc, valamint a vizuális koncepcióért felelős Jankovics Marcell mellett az idők során számos rendező alkotott részeket: Horváth Mária és Nagy Lajos nevéhez is jó néhány epizód fűződik. Az első időkben többen is narrálták a meséket: Bánffy György, Hrotkó Károly, Kóka Rozália, Bánhidi László, Patkós Irma, Zsolnai Margit, Tolnay Klári, Avar István, és Molnár Piroska hangja is felcsendült, ám a harmadik évadtól kizárólag Szabó Gyula volt a mesemondó – az ő orgánuma kapcsolódott össze igazán a sorozattal. A sorozat zenéjét a Kaláka együttesnek köszönhetjük. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek