Sokan elkövetik ezt a hibát üvegvisszaváltáskor

vissza-valtas-rendszer2
Olvasási idő kb. 3 perc

Sokan ajánlják fel jótékonyságra az üvegek visszaváltási díjának összegét, azonban nem mindegy, mire kattintanak. Ha célzottan adományoznánk, azt csak így tehetjük meg.

Az üvegvisszaváltó rendszerben kiválaszthatjuk a jótékonykodást is, azonban ha túl hamar kattintunk, azt már nem választhatjuk meg, kinek adjuk. Ha nem figyelünk oda az automata előtt, elhibázhatjuk a jótékonykodást.

Az idén januárban elindult kötelező visszaváltási rendszerben lehetőségünk van pénzre váltani a kiürült fém, műanyag és üveg italcsomagokat, de adományként tovább is adhatjuk az értük kapott összeget. Ha célzottan adományoznánk, akkor viszont nem árt résen lennünk.

Sok kicsi sokra megy: de nem mindegy, hova kattintunk az üvegek visszaváltásakor
Sok kicsi sokra megy: de nem mindegy, hova kattintunk az üvegek visszaváltásakorINDEX

Sokan hibáznak az adományokkal az üvegvisszaváltáskor

A januárban indult betétdíjas rendszer során az automatáknál akár alapítványokat és egyesületeket is megnevezhetünk kedvezményezettként, ha nem kívánjuk mi magunk levásárolni a palackokért visszajáró összeget. Azonban ha az első palack automatába helyezése előtt a jótékonykodásra kattintunk, később már nem határozhatjuk meg, kinek szánjuk az összeget. 

Amennyiben célzottan egy szervezet számára szeretnénk a betétdíj összegét átutaltatni, a "bankszámlára kérem az utalást" opciót kell választanunk a rendszer használatakor. 

Miután az automatába helyeztük az összes, visszaváltani kívánt palackot és üveget, be kell szkennelnünk az alapítvány saját, egyedi QR-kódját. Ezt képernyőfotóként le is menthetjük a telefonunkra, de kinyomtatva is magunknál hordhatjuk, hogy beolvashassuk a visszaváltó automatánál. 

Azonban ha eleve a jótékonyságot jelöltük meg kezdéskor, később már nem áll módunkban megválasztani az alapítványt, ez esetben a rendszer által támogatott intézmények számlájára kerül a visszaváltási díj összege. 

Az üvegvisszaváltási rendszert hosszútávra tervezték

Amint arról a Díványon korábban már beszámoltunk, MOHU vállalta, hogy 2035-ig a hazánkban keletkező hulladék 65 százalékát újrahasznosítja, amelyhez elengedhetetlen a kiskereskedelemben megjelenő csomagolóanyag begyűjtése. A csomagolásért minden gyártó felelős, ahogyan a hulladékgazdálkodási életciklus költségeiért is.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek