Minden pénzed ellophatják, ha így rendelsz ételt

etel-rendeles-1149029916
Olvasási idő kb. 3 perc

A legújabb átverés során a csalók a Teletál Ételfutár nevével visszaélve próbálják kicsalni áldozatuk pénzét vagy adatait. Nem árt vigyázni, nehogy sokkal drágább legyen az ételrendelés, mint gondolnád.

Egyre újabb és újabb módszereket eszelnek ki a rafinált csalók, hogy ellopják az emberek pénzét vagy megszerezzék banki adataikat. Gyakran élnek vissza ismert cégek, intézmények és szervezetek, sőt, akár híres emberek nevével is. Volt már rá példa, hogy csomagküldő nevében küldtek SMS-t vagy bankok, telekommunikációs vállalatok, sőt, akár a Magyar Nemzeti Bank nevével éltek vissza. Most egy népszerű ételkiszállítással foglalkozó cég nevét felhasználva próbálják csőbe húzni a gyanútlan embereket. 

Ételrendelés helyett pénzlopás

Felhívást küldött ügyfeleinek a Teletál, amelyben arról számolnak be, hogy bűnözők élnek vissza a vállalkozás nevével. A cég óvja attól ügyfeleit, hogy gyanús szponzorált tartalmakra kattintsanak rá, amelyek a Teletál reklámjainak tűnnek, különös tekintettel a .com és .net végződésű weboldalakra. A vállalat internetes felülete ugyanis .hu-ra végződik.

Aki ugyanis áloldalról rendel magának ebédet, feltehetőleg bűnözőknek fizet vagy adja meg banki adatait.

Mindig érdemes megbizonyosodni arról, hogy valódi weboldalról rendelünk ételt
Mindig érdemes megbizonyosodni arról, hogy valódi weboldalról rendelünk ételtDavid Espejo / Getty Images Hungary

Nemcsak akkor kerülhetünk azonban veszélyes helyzetbe, ha vásárolni akarunk, hanem akkor is, ha eladni. Így járt egy Veszprém környékén élő idős férfi, aki egy fényképezőgép-objektívet szeretett volna értékesíteni. Hirdetést tett közzé egy közösségi oldalon, amire jelentkezett is egy érdeklődő. A csaló elkérte a 68 éves férfi e-mail-címét a szállítás szervezéséhez, és néhány perc múlva üzenet is érkezett egy csomagküldő cég nevében. Az üzenetben található linkre kattintva egy banki oldalra került, ahol megadta netbankos adatait – óriási hibát vétve.

Nem sokkal később ugyanis három tételben összesen hatmillió forintot emeltek le a bankszámlájáról.

Az esettel kapcsolatban a rendőrség fölhívja a figyelmet: az eladó csak fogadja a pénzt, nem küldi. Ehhez pedig elegendő megadni a bankszámlaszámot és a tulajdonosa nevét. Általánosságban is fontos megjegyezni: ha valaki netbankos belépési adatokat kér, az nagy valószínűséggel csaló.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek