Locsolsz, mint az őrült, de a szobanövényeid így is haldokolnak? Tehetetlennek érzed magad a kártevők inváziójával szemben? Nem tudod eldönteni, hogy a fikuszod rossznéven fogja-e venni, ha kiteszed az ablakba? Itt a lehetőség, hogy kiokosítsd magad! Új sorozatunkban Török Balázs, a Lets Leaf YouTube-csatorna szerkesztője osztja meg tippjeit, hogy könnyebben eligazodj a szobanövények gondozásának rejtelmeiben.
Trópusi növénynek trópusi föld kell
Török Balázs szerint a jól összeállított talaj segít a növényeknek a megfelelő vízháztartás kialakításában, ami több szempontból is hasznos. Egyrészt elkerülhető vele a túlöntözés, ami rothadáshoz vezethet, másrészt a szárazabb időszakokban is védelmet nyújt a gyökerek számára, harmadrészt pedig biztosítja, hogy a növények egyenletesen jussanak hozzá a szükséges tápanyagokhoz.
„Szobanövényeink többsége a trópusokról származik, ezért fontos, hogy otthon is az eredeti környezetükre jellemző közegbe kerüljenek. A trópusi talajok lazák, szellősek, növényi elemekben gazdagok és elvezetik a vizet.”
Ilyen mixet nem csak a boltokban találhatsz, akár magadnak is kikeverheted. Ahhoz, hogy a talaj laza maradjon és elvezesse a vizet, nagyobbrészt perlitre, kókuszrostra, faháncsra (vagy orchidea-ültetőközegre), esetleg sphagnum mohára lesz szükséged, de a tápanyagtartalom biztosítása, illetve a víz megtartása érdekében 20-30 százalékos arányban virágföld, humusz, tőzeg vagy ezek keveréke is kelleni fog bele.
Ha nem akarsz kísérletezni, itt egy jól bevált recept a youtubertől:
- virágföld: 2 egység
- kókuszrost: 2 egység
- tőzeg: 2 egység
- perlit: 2 egység
- aktívszén/faszén: 1 egység
Itt pedig megnézheted a videót, amit a témáról készített:
Kutyabarátok, készüljetek!
Jön a DOGZ, az év legnagyobb kutyás fesztiválja! Falkasétákkal, állatorvosi tanácsadással, kutyás bemutatókkal, kutya&gazdi fotózással és sok más ingyenes programmal várunk szeptember 7-én a Városligeti Nagyréten.
Váltsatok jegyet a DOGZ fesztivál színpad izgalmas előadásaira is!
hirdetés