Eltörölték a magántulajdont, azóta nincs bűnözés, sem hajléktalanok a településen

GettyImages-539546861
Olvasási idő kb. 3 perc

Bármilyen hihetetlen, létezik a világon egy olyan hely, ahol nincs bűnözés, nincs adósság, és senki nem hajléktalan. Mindez talán utópisztikusan hangzik, holott ez maga a valóság. Az idill annak köszönhető, hogy senkinek nincs semmilyen tulajdona.

És ha mindez nem lenne elég, akkor a kis angol falu, East Sussex még azáltal is igazi különlegesnek számít, hogy ott a gyerekek nem néznek tévét, nem használják a közösségi médiát, és még telefonjuk sincs.

Nincs szükségük tulajdonra ahhoz, hogy boldogok legyenek

A falu lakói, akik a Bruderhof nevű keresztény közösséghez tagjai, immár csaknem fél évszázada döntöttek úgy, hogy eltávolodnak a többségi társadalomtól. Ennélfogva a családok önellátó életet folytatnak, egyebek között a saját gazdaságukban termelik meg a szükséges élelmiszereket, gyümölcsöt és zöldséget termesztenek. 

A közösség tagjai magántulajdon nélkül is boldognak érzik magukat
A közösség tagjai magántulajdon nélkül is boldognak érzik magukatFairfax Media / Getty Images Hungary

Emellett saját konyhát, iskolát vezetnek, sőt egy olyan több milliós vállalkozást is működtetnek, amely gyerekeknek játékokat és bútorokat gyárt.

Az angol falu lakói vallásukból adódóan úgy élnek, mint Jézus tanítványai, éppen ezért lemondanak a saját javakról, pénzről, státuszról, és bármilyen hihetetlen, 300 emberre csak 10 autó jut. 

A közösség tagjainak tilos a divatot követni, a nők csak egyszerű ruhában járhatnak, és fejkendőt kell viselniük. A férfiak pedig csak bő inget hordanak.

A brit falu lakói nem az egyedüliek, akik úgy döntöttek, hogy ezen elvek szerint élnek. Rajtuk kívül szerte a világon még 23 Bruderhof-település létezik. Ez pedig azt jelenti, hogy több ezer ember követi ezt az életmódot, amelyet 1920-ban Németországban alapítottak pacifista mozgalomként.

Több mint kétszáz éven át, a 20. század végéig működtek Írország területén a Magdolna-mosodák, ahová a társadalom számára veszélyesnek ítélt nőket zárták és kínozták. Cikkünkből megtudhatod, milyen sors várt az itt élő nőkre.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek