Ez lehet Nagy-Britannia terve egy esetleges orosz támadás esetén volt brit politikusok szerint

GettyImages-656426508
Olvasási idő kb. 2 perc

Védelmi szakértők és volt politikusok részvételével készült egy podcast, amelyben eljátsszák, mi lehet egy Nagy-Britannia elleni lehetséges orosz támadás forgatókönyve.

A brit Sky médiavállalat és a Tortoise médiaügynökség különleges, fikciós podcastsorozatot indított, amelyben szakértőkkel és volt politikusokkal azt a lehetséges forgatókönyvet játsszák el, hogy mi történne, ha Oroszország megtámadná Nagy-Britanniát. 

Így reagálhat Nagy-Britannia egy esetleges orosz támadásra

„Az oroszok jelzik, hogy egy lehetséges – nevezzük nevén a dolgot – támadásra készülnek” – mondja a The Wargame című ötrészes podcast első epizódjában az elképzelt brit belügyminiszter a vészhelyzeti tanácskozáson. A kormányfőnek pedig el kell döntenie, mi legyen válasz arra, hogy Oroszország jelentősen megerősítette a hadihajó-, vadászgép- és tengeralattjáró-kapacitásait az Atlanti-óceán északi részén. 

Márciusban Vilmos herceg katonai egyenruhában tűnt fel az orosz határ közelében, ezzel erős üzenetet közvetített
Márciusban Vilmos herceg katonai egyenruhában tűnt fel az orosz határ közelében, ezzel erős üzenetet közvetítettMax Mumby/Indigo / Getty Images Hungary

A szimulált forgatókönyv egy olyan eseménysorozatot mutat be, amelynek nagyon kicsi az esélye, de katasztrofális következményekkel járna, ha bekövetkezne.

A The Wargame azt vizsgálja, hogy milyen valós veszélyt jelenthet Putyin Oroszországa Nagy-Britannia lakosságára és mindennapi életére nézve. 

Közben arra is igyekeznek válaszokat kapni, hogy milyen állapotban van az Egyesült Királyság védelmi rendszere a Szovjetunió 1991-es összeomlása óta eltelt évtizedek költségcsökkentései után, illetve hogyan reagálhatnak az ország szövetségesei az orosz fenyegetésre.

A forgatókönyv a közeli jövőben játszódik, és egy fiktív brit kormányt állít szembe egy orosz szakértőkből álló csapattal egy elképzelt Kremlben. A projekt vezetője Rob Johnson, az Oxfordi Egyetem védelmi szakértője, aki összeállított egy csapatot volt miniszterekből, katonai és biztonsági vezetőkből, valamint más szakemberekből, akik a brit és az orosz kormányt játsszák.

Bár a podcastsorozat vállaltan egy elképzelt forgatókönyvet mutat be, fontos figyelemfelhívó eszköz is. Az utóbbi időszak fokozódó orosz fenyegetése és a háború növekvő kockázata miatt szinte minden európai ország növelte a védelmi kiadásait, és felkészül egy lehetséges konfliktusra.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!

A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.

Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek