Spanyolország több népszerű nyaralóhelyén is folyamatos a konfliktus az otthonukat visszakövetelő helyiek és a turisták között. Barcelonában például számos tüntetésről hallhatott az ember az utóbbi évekből, de most úgy tűnik, hogy egy újabb, magyarok által is kedvelt nyaralóhely lakóinak lett elege.
A Kanári-szigetek Spanyolország egyik legnépszerűbb úti célja. A világ minden részéről érkeznek a látogatók, ráadásul nemcsak nyaranta, például már az idei első negyedévben 4,36 millió, rekordszámú turistát mértek a szigeten. A Kanári-szigetek 2,2 milliós lakosságához képest évi 18 millió turista érkezik a területre.
A Canarian Weekly beszámolója alapján, május 18-án a "Canarias tiene un límite” (vagyis: „A Kanári-szigeteknek van limitje”) nevű aktivista csoport szervezésében, 30 000 tüntető vonult a szigetek különböző pontjain az utcára. A résztvevők azonnali intézkedéseket követeltek a turizmus okozta ingatlankrízis, a káros környezetvédelmi hatások és az elhanyagolt kulturális örökség megoldására.

Az ott élők tüntetések révén védenék meg a nyaralóhelyet
A tüntetők nem rosszindulatból ellenzik a turistákat, elmondásuk szerint csak egy élhető várost szeretnének maguknak. Való igaz, szinte teljesen ellehetetlenítette a lakhatást a városok turizmusa, amelyik lakásból nem Airbnb-t alakítanak ki, azt aranyáron eladják az ingatlanosok. A helyi vállalkozások, melyek nem turizmusból élnének meg, haldokolnak, a tömegközlekedésen csüngő tömegek pedig olykor lehetetlenné teszik a helyiek számára a hazajutást.
Ha az utcán nem hallgatnak ránk, akkor a mindennapokban fognak hallani minket.
A felháborodás úgy tűnik, megteszi a hatását, ugyanis a nemzeti parkokban (az Anaga Természeti Parkban és a Teide Nemzeti Park bizonyos részein) már tervezik a napi látogatószám korlátozására kitalált rendszert. Ezenkívül a Teide Nemzeti Park látogatásához egy újfajta ökoadót vezetnek majd be 2026-tól.
Érdemes tehát folyamatosan figyelni a Kanári-szigetek aktuális eseményeit, hiszen az aktivisták nem terveznek leállni a tüntetésekkel, sőt ezek a nyár folyamán akár meg is szaporodhatnak.
Nem Spanyolország az egyetlen, ahol kiakadtak a turistáktól: ebben a cikkben elolvashatod, hogyan próbálja egy kis sziget kiszorítani a turistákat.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés