Egy lyuk tátongott a temetőben: meglepődtek, amikor kiderült, mit rejt

lyuk temető
Olvasási idő kb. 2 perc

Különös lyukat vett észre a közeli sírkertben egy férfi, aztán ahogy szétnézett, egyre újabb és újabb lyukakra bukkant. Egyértelműen egy állat munkájának tűntek, azt azonban sokáig nem tudta kideríteni, vajon mi élhet a temető földje alatt.

Kamerával és fényképezőgéppel felszerelve érkezett meg Gamander López német fotográfus és dokumentumfilmes a temetőbe, hogy kiderítse, milyen állat él a föld alatt. A felvételeket megosztó közösségi oldalakon azóta is özönlenek a kommentek, mennyire szívmelengető videót sikerült készítenie. 

Gamander Lópeznek egy ismerőse hívta fel figyelmét a különös lyukakra. Egyelőre nem áruljuk el, mik is élnek bennük, nézd meg ezt a videót, ha pedig érdekel, miként sikerült filmjét elkészítenie, az alábbi videóból azt is megtudhatod: 

A mezei hörcsögök szinte észrevehetetlenek

Közép- és Kelet-Európában is meglehetősen gyakori állat a mezei hörcsög, ennek ellenére szinte soha sem találkozunk velük a mindennapokban. Elsősorban a mezőgazdaságilag aktív területeken és alföldeken gyakori lakó, de nagyrészt éjjeli állat.

A mezei hörcsög kedvtelésből tartott rokonával ellentétben egészen nagyra nő,

akár 20-27 cm hosszú is lehet, súlya pedig a fél kilót is elérheti. 

Mivel éjszakai állat, így nappal nagyon nehéz észrevenni, csak abban az esetben merészkedik a felszínre napvilágnál, ha az adott területen már túlszaporodott. Éjjelente táplálékot gyűjt, majd több kamrából és járatból álló, föld alatti otthonában gyűjti össze télire. A nőstények és a hímek külön élnek, csak a párzási időszak rövidke idejére viselik el egymást. A ragadozó madarak, a rókák és a görények is természetes ellenségeik, így minden járatuknak több vészkijárata, illetve bejárata is van menekülés esetére. 

Bár régen egész Európában elterjedtek voltak, a nem is annyira apró rágcsálók a nyugat-európai országokban az elmúlt évtizedekben megfogyatkoztak. Nem meglepő tehát, hogy Lópeznek nemcsak a videózás során volt nehéz dolga, de követői és a környékbeliek is különlegességként tekintenek a temető hörcsögeire, hiszen sokkal nehezebb dolguk van arrafelé, ha saját élőhelyén szeretnék megfigyelni a rágcsálót. 

Ha kíváncsi vagy egy hazánkban is elszaporodott, őshonos ragadozóra, az aranysakálok terjedésével foglalkozó cikkünket is ajánljuk figyelmedbe. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek