Szinte felfoghatatlan költségvetéssel kezdte meg az Evergrande-csoport a Fairyland (Tündérország) vidámpark építkezéseit, A kínai Disneylandnek is nevezett komplexum munkálatai azonban egyik pillanatról a másikra leálltak a cégcsoport körüli anyagi bizonytalanságok miatt.
Mesebeli házikók sokasága áll a dúsan zöldellő fák között. A természet lassan hódítja vissza a környéket, a kisebb épületeknek lassan a tetejéig nő a növényzet. A területen egyetlen munkást sem látunk, pedig láthatóan nem sok kéne ahhoz, hogy a legdrágább kínai vidámparkok egyike megnyithasson. Mégis, évek óta húzódik a befejezése.
Elhagyatott pénznyelő a kínai vidámpark
Bár a gyermekek szórakoztatására épült, manapság egyre inkább az urbexesek, azaz az elhagyatott helyek felfedezőinek és dokumentálóinak kánaánja a hajdani vidámpark, melyről nemrég készültek friss felvételek. Az Evergrande-csoportnak azonban országszerte egytucatnyinál is több parkjában áll az építkezés, a cég méretei alapján nem csoda, de valójában senki nem tudja, ténylegesen hány vidámpark építési munkálatait állították le az elmúlt évek során.
Néhány éve még arról szóltak a hírek, hogy az ország nem fogja hagyni bedőlni legnagyobb építőipari cégei egyikét, azonban sem a folytatásra tervezett 2021-es évben, sem azóta nem térhettek vissza a munkások a Fairylandbe.
A BBC korábban közzétett riportja arról ír, hogy a cég weboldala szerint mintegy 1300 projektet vezetett az Evergrande, Kína több mint 280 városában. Üzleti tevékenysége az ingatlanfejlesztés mellett kiterjedt a vagyonkezelésre, az autóiparra, élelmiszergyártásra, ráadásul a kommunista ország legnagyobb focicsapatát, a Guangzhou FC-t is ők működtették. Ázsia egyik leggazdagabb embere, az Evergrande tulajdonosa, Huj Ka Jan még 1996-ban alapította a céget.
A Forbes egykor 43 milliárd dollárra becsülte vagyonát. Egy 2020-as törvénymódosítás azonban keresztbe tett az ingatlanmágnásnak, aki a mai napig törleszti a korábban felvett hiteleit, melyeket képtelen volt visszafizetni a törvénymódosítás miatt, és csődöt jelentett. Teljesen felszámolni azonban nem tudják a vállalatot, olyannyira szerves része a kínai gazdaságnak, így valószínűleg még jó ideig a levegőben lóg majd az elhagyatott vidámparkok sorsa is.
Ha kíváncsi vagy arra, mit is csinál pontosan egy urbexes, ezt a cikkünket ajánljuk figyelmedbe.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés