Kezdjük a sort rögtön egy távol-keleti országgal, ahol egy olyan tevékenység tiltott, amit mi Magyarországon mindennap csinálunk. De vajon mi áll emögött a meglehetősen szokatlan szabály mögött?
Kevésbé furcsa törvények a tiszta környezetért
Szingapúrban igen prózai okokból tiltották be a rágózást: túl sokba került az államnak a takarítás és szemétszedés. Miután évi 150 ezer dollárt költöttek arra, hogy a vandálok által ide-oda felragasztott ragacsot eltávolítsák, 1992-ben betiltották a rágógumik importálását, gyártását és árusítását. Ez alól csak a dohányzásról való leszokást segítő és terápiás célú rágók fogyasztása engedélyezett.

Hasonló oka van annak is, hogy miért tilos Velencében a galambokat etetni, noha valószínűleg a mai napig is megteszik sokan. Korábban a galambürülék eltakarítása évente minden olasz állampolgárnak 275 adóeurójába került, a törvényhozók úgy döntöttek, hogy változtatnak a helyzeten. Ma, ha valakit azon kapnak, hogy galambokat etet, akár 700 euróra is megbüntethetik.
A furcsa törvényeknek olykor azért van értelmük
Biztosan mindenkinek különböző élményei vannak a skót vendégszeretetről, ez a törvény azonban kifejezetten a barátságos fogadtatást tűzte ki céljául, ami igen jól jöhet szükség idején. A skót polgári törvénykönyv ugyanis rendelkezik arról, hogy ha valaki azzal kopogtat be az ajtón, hogy WC-re kell mennie, akkor azt nem lehet visszautasítani. Noha ez a szabály a mai napig érvényesíthető jogi értelemben, valószínűleg inkább a szerencsénken múlik, hogy tényleg beengednek-e minket a skótok a mosdójukba.
Feltehetően az egészségünket is óvjuk azzal, ha nem magas sarkúban kívánjuk megmászni az Akropoliszt, hiszen bármelyik pillanatban kifordulhat a bokánk az egyenetlen talajon, de a görögök a 2500 éves romokat védik azzal a szabállyal, hogy betiltották a tűsarkakat az Akropoliszon, ugyanis a hegyes sarkok könnyen megrongálhatják az ősi romokat. Maradjunk inkább a sportcipőnél, ami kényelmesebb és biztonságosabb is.

Az emberek olykor fura dolgokra képesek, például meztelenül túráznak az erdőben. Feltehetően több ilyen eset is történhetett Svájcban, ugyanis törvénybe foglalták, hogy ez közszeméremsértő tevékenységnek minősül. A svájciak pedig törvénytisztelő emberek, így, fura mód, éppen egy svájci férfit bírságoltak meg 100 dollárnak megfelelő összegre. Talán a tanulság mindebből az, hogy nemcsak az a lényeg, hogy ne tegyük azt, amit otthon sem tennénk, hanem tájékozódjunk a helyi szabályokról, mielőtt külföldre utazunk.
Külföldön járva furcsa szokásokkal is találkozhatunk, ebben a cikkünkben a legbizarrabbakat gyűjtöttük össze.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés