A Függetlenségi Nyilatkozatot tartó alak szobra a szabadság szimbolómává vált, többek között köszönhetően annak is, hogy a hajón New Yorkba érkezők is ezt pillantották meg először.
Belülről kevesen látják az amerikai szabadság szobrot
A 46 méter magas szobrot a talapzat változtatja 93 méteres monstrummá. A francia tervező, Frédéric Auguste Bartholdi előbb 120 centiméteres, majd 240 centiméteres változatban készítette el terveit. Az utolsóelőtti változat már az eredeti méret egynegyedében született meg, s onnantól már csak a darabokban megalkotott valódi szabadságszobor létrehozása maradt hátra.
A 350 darabból összeállított szobor talapzatának tetejéig lifttel, vagy 192 lépcsőfok megmászásával lehet feljutni. A legbátrabbak és a legsportosabbak azonban nekivághatnak megfelelő jegy birtokában a korona meghódításának is. Ehhez azonban egy dupla csigalépcsőt kell bevenniük, melynek egyik íve a felfelé küzdő látogatóknak szolgál, a másik a lefelé igyekvőket segíti. Közben néha meg-megállhat a turista, aki a korona 25 ablakának egyikéhez is megpróbálhat odakúszni. Van ugyan egy lift is, de az nem szállít civil utasokat. 1916 óta ez, a korona a legmagasabb pont, ahová látogató feljuthat, a fáklya körüli kilátó azóta van elzárva a nyilvánosság elől.
Ha az is érdekel, mi köze a magyar származású sajtómágnásnak, Pulitzer Józsefnek az amerikai Szabadság-szobor felállításához, olvasd el ezt a korábbi cikkünket is.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés