A híd hiányára magyarázatul a folyó mérete olyan kifogás lenne, amely nem állná meg a helyét. A Nílus és az Amazonas örök versenyben állnak ugyan egymással a világ leghosszabb folyójának címéért, a legújabb mérések szerint a dél-amerikai folyó a világelső. A Nílusnak viszont megannyi hídja van, ahogy Ázsia leghosszabb folyójának, a Jangcének is.
Ezért nincs híd az Amazonas fölött
A választ tehát másban kell keresni, és az Amazonas meg is adja a tökéletes érveket – nem is egyet – arra vonatkozóan, hogy miért nincs egyetlen hídja sem. Először is: a folyó mederszélessége az egyébként szinte áthatolhatatlan esőerdőben olyan mértékben változik az évszak függvényében, melyhez szinte képtelenség lenne igazítani egy hidat. Érdekesség, hogy z esős évszakban a folyómeder szélessége a száraz évszakban mértnek akár az ötszöröse is lehet.
Másrészről a talaj sem kellően száraz és szilárd ahhoz a folyó alatt és annak közelében, hogy arra biztonságos hídpilléreket lehessen állítani.
Arról már nem is beszélve, hogy az Amazonas-menti országokban nincs is olyan autópálya-hálózat, amely fontossá tenné az átkelés gyors lehetőségét a közlekedőknek.
Számunkra ugyan furcsa mindez, ám a helyiek már kiválóan alkalmazkodtak e körülményhez, így vízi közlekedéssel könnyedén és olcsón megoldják a híd hiányából adódó esetleges nehézségeket.
Mindemellett a hidak kapcsán annak építési költségei sem elhanyagolandók.
A hatalmas dél-amerikai folyó partján történtek már érdekes dolgok, az egyiket meg is írtuk – itt olvashatod.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés