Egy kutatás ugyanis azt vizsgálta, milyen nehézségekkel küzdenek az átlag feletti IQ-val rendelkező emberek. Őszintén szólva, mi nem irigyeljük őket, emiatt biztosan nem.
Mit jelent intelligensnek lenni?
Az intelligencia fogalmát már sokan definiálták, de egy kínai neurológus megfogalmazása különösen ide vág:, Joe Z. Tsien szerint az intelligencia az a képesség, amivel „az ember saját maga tanulja meg és fedezi fel a mintázatokat egy világban, ami tele van bizonytalanságokkal és végtelen lehetőségekkel.” Szerinte az intelligens ember missziója,
„hogy megoldja a természetes és szociális környezetében a számtalan felmerülő problémát a túlélés és a boldogulás érdekében.”

A különleges kognitív képességekkel rendelkező embereket mélyebben foglalkoztatják a bizonytalanságok, a problémák és a lehetőségek. Ez pozitívan hat a személyiségre, ha az önmegvalósítás katalizátora, ám romboló is lehet, ha emiatt az agy és a test is felfokozott állapotba kerül.
Túl gyorsan működik az agyuk
Az ún. túlpörgött agy-túlpörgött test (hyper brain-hyper body) teóriája azt feltételezi, hogy azok, akiknek magasabb az IQ-juk, másképp érzékelik a világot, gyorsabban fogadnak be és dolgoznak fel bizonyos információkat, emiatt pedig a testük is „túlpörög”, és ez okozza a különböző betegségeket.
Amerikai tudósok egy csoportja arra kereste a választ, milyen gyakorisággal fordulnak elő különböző pszichológiai és fizikai betegségek azoknál, akik magas intelligenciahányadossal rendelkeznek. Ez a problémafelvetés azért különleges, mert mind a mentális, mind a fizikai betegségeket az alacsony vagy normál intelligenciahányadossal rendelkezők körében vizsgálták korábban.
Ezt vizsgálták
A kutatók az amerikai Mensa Egyesület tagjait kérdezték arról, hogy van-e diagnosztizált mentális betegségük vagy rendellenességük, például ADHD-juk, vagy rajta vannak-e az autizmus spektrumon, illetve hogy szoronganak-e. Rákérdeztek a fizikai betegségekre is: az ételallergiákra, asztmára és az autoimmun betegségekre is. Azoknál, akiknél nem diagnosztizálták hivatalosan az előbbieket, ott arra is rákérdeztek, hogy a Mensa-tagok gyanítják-e magukról, hogy a fentiek közül bármelyik állapot fennáll.

A kutatók összevetették a Mensa-tagok válaszait az amerikai átlaggal, és azt találták, hogy a magas IQ-val rendelkezők csoportjában jóval gyakoribb az összes említett betegség előfordulása, mint a hétköznapi embereknél.
A tudósok szerint további vizsgálatokra van szükség annak érdekében, hogy még pontosabb képet lehessen alkotni erről a kapcsolatról, de a cél mindenképpen az, hogy az átlagosnál okosabb emberek áldásként, és ne átokként gondoljanak a képességeikre.
Ezután pedig jöjjön egy elképesztően okos ember története, aki szintén nem volt boldog; erről szól ez a cikkünk.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés