Egy szakértő szerint a szénanáthásoknak már most el kellene kezdeniük a gyógyszerszedést, még mielőtt a pollen mennyisége megugrik.
Ha a betegek már alacsony pollenszint mellett elkezdik az antihisztaminok szedését, a szervezetük sokkal ellenállóbb lesz, mire a szezon igazán beindul.
Az időzítés kulcsfontosságú: az antihisztaminokat legalább 1-2 héttel a tünetek várható megjelenése előtt el kell kezdeni szedni, hogy hatékonyan csökkentsék az allergiás reakciókat.

Mit tehetünk a szénanátha ellen?
Az antihisztaminok mellett az orvosok további lépéseket is javasolnak a tünetek enyhítésére:
- Használjunk orrspray-t: Az alacsony dózisú szteroidos orrspray segíthet a makacs tünetek enyhítésében.
- Védjük a szemünket és az orrunkat: A wraparound napszemüveg, egy széles karimájú kalap vagy akár egy maszk is segíthet csökkenteni a pollenek bejutását.
- Tartsuk tisztán a lakást: A rendszeres porszívózás és nedves portörlés segít eltávolítani a polleneket a környezetünkből.
- Zárjuk be az ablakokat: Különösen a reggeli és esti órákban, amikor a pollenkoncentráció a legmagasabb.
A brit Nemzeti Egészségügyi Szolgálat szerint az antihisztaminok a legtöbb ember számára biztonságosak, de várandósok, szoptató anyák, idősek vagy krónikus betegséggel élők konzultáljanak orvosukkal a szedésük előtt.
Ha tehát idén el akarjuk kerülni a szénanátha kellemetlenségeit, nem érdemes megvárni az első tüsszentést – a megelőzés lehet a leghatásosabb fegyver a pollenek ellen.
Ha kíváncsi vagy rá, mikor nem ajánlott a fájdalomcsillapító használata, figyelmedbe ajánljuk ezt a cikkünket is!

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés