Magyarországon ma körülbelül 300 ezer meddő pár él, ám napjainkban már nekik is van lehetőségük gyermekáldásra. Vörös Anna elmondása szerint, amennyiben egy pár elindítja a lombikbébi-programot, nagyjából fél éven belül kap időpontot az első konzultációra. A szülész-nőgyógyász szerint ez nemzetközi viszonylatban nem számít rossznak, és még javulhat is, ha a terveknek megfelelően minden megyeszékhelyen fog működni meddőségi ambulancia – derül ki az Economx podcastjából.
Mivel egy lombikos ciklus ára több millió forint, tanácsos megfontolni, hogy megéri-e magánúton megpróbálni gyorsítani az eljáráson. Sokak esetében érdemes lehet kivárni az állami eljárást, hiszen a magyar egészségügy hat inszeminációt, lombikos eljárás esetében pedig öt beültetést finanszíroz.

Ekkor érdemes így nekiindulni a lombikbaba-programnak
Az biztos, hogy mindenképp érdemes kivizsgálni a meddőség forrását, hiszen a szakember tapasztalatai szerint
az esetek mintegy 50 százalékában a nőben, a másik 50 százalékban viszont a férfiban keresendő a gyermekáldás elmaradásának oka.
Vörös Anna szerint ugyanakkor olyan esetekben, ha egy 40 év feletti nőnek volt már Magyarországon sikertelen lombik-programja, és az egészségügyi szakemberek a donor petesejt eljárást tanácsolják, érdemes lehet akár külföldön is próbálkozni.
A podcastban még sok érdekes témáról szó esett, a többi között olyan életmódbéli tényezőkről, amelyek pozitívan vagy negatívan befolyásolhatják a fogantatást, az ideális biológiai korról, a mentális támogatás lehetőségéről, valamint a lombikprogramok sikerrátájáról is.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés