A Nemzeti Hauszmann Program keretein belül megkezdődhet hamarosan a Budavári Palota, azaz a Vár felújítása. A jelenleg a Magyar Nemzeti Galériának otthont adó épületrészek funkciójára is fény derült. A lelépő.hu cikke szerint a galéria Városligetbe való átköltözését követően az épület továbbra is kulturális funkciót tölt majd be, és ezzel új életet lehelnek a történelmi helyszínbe.
A magazin beszámolója szerint Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára képviselői kérdésre válaszolva ismertette a kormány jövőbeli terveit a felszabaduló épülettel kapcsolatban. Az államtitkár azt is hangsúlyozta, hogy a Városliget Európa legvonzóbb, kulturális élményeket kínáló helyszínévé válik majd a Magyar Nemzeti Galéria átköltözésével.
A budai Várból 50 év után költözik a múzeum
A kiállítás 1975-ben költözött a palota múzeumi célokra átalakított épületegyüttesébe, eddigre sikerült a második világháború idején, Budapest ostroma során súlyos károkat szenvedett épületet renoválni.
A Magyar Nemzeti Galéria a magyarországi képzőművészet kialakulásának és fejlődésének folyamatát bemutató, legnagyobb közgyűjtemény. A tárlatok során jelenleg a legkorábbi magyarországi emlékektől a kortárs művészetig tekinthetjük meg a hazai képzőművészet remekeit. A majdani városligeti Új Nemzeti Galéria kiállítási tárgyait és tematikáját művészettörténészek és kurátorok fogják majd összeállítani. A raktárak anyaga az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központba kerül.
A Vár épületét rekonstruálják: ez nem pusztán esztétikai megújulást jelent majd a lap szerint, hanem lehetőséget biztosít új kulturális projektek befogadására is.
A projekt ütemezéséről és költségeiről a kormány a közbeszerzési pályázatok lezárulta után dönt majd.
A Városliget kulturális negyeddé válik
A tervek szerint 2025-ben kezdődnek meg a Városligetben a munkálatok, és várhatan még ebben az évtizedben megnyithat az Új Nemzeti Galéria is. Az épület az egykori Petőfi Csarnok helyére épül majd. A tervek szerint a világon egyedülálló módon –egyetlen sétatengelyen lesznek bejárhatók a fotográfia, a néprajz, a zeneművészet és a képzőművészet legjelentősebb nemzeti kiállítóhelyei a Ligetben.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés