Noha már a körülbelül 5300 éves alpesi férfimúmia, Ötzi is tetoválást viselt, Európában mégis Cook kapitány tengerészei nyomán honosodott meg a tetoválás eljárása és jelensége. A tekintélyes múlt ellenére a tetoválás a mai napig küzd teljes elfogadottságának kivívásával. Ezért jó néhányan vannak, akik bár nem akarják a tartós bőrfestést nélkülözni testükről, közben úgy érzik, van takargatnivalójuk.
Letartótatással végződött a tetováltatás
Így volt ezzel ez az olasz állampolgárságú nő is Indiában, aki a minap egy tetováló szalonban Dzsagannáth istenségének képét varratta combjára. Dzsagannáth India egyik legismertebb hindu szentélyének és zarándokhelyének vezető istensége, akit a nő tiszteletből akart örökre magán viselni. Ugyanakkor, egy civil szervezet munkatársaként úgy ítélte helyesnek, ha olyan helyre kerül testén az istenség képe, ahol nem láthatja mindenki, és hétköznapi öltözködésével fedni tudja Dzsagannáth istenségének képét.

Ennek ellenére a sikeres tetoválás eredményét azért csak megosztotta a közösségi médiában. A fénykép azonban ott hamar széles körű felháborodást váltott ki.
Súlyos tiszteletlenségnek és vallási érzületükben való inzultusnak éli meg sok hindu az istenséghez durván illetlenül megválasztott testtájat.
A tetováló művészt letartóztatták, a szalon tulajdonosa ellen pedig eljárást indítottak. A tetováltató nő észlelve az általa okozott vihar dimenzióit megbánásáról videóüzenetben biztosította a sértetteket.
Úgy érzi, a bocsánatkérés nem elegendő tette helyrehozatalához, ezért amint bőre állapota ezt lehetővé teszi, "levakartatja" combjáról Dzsagannáth képét.
Ha érdekel néhány érdekes tetovált figura a történelemből, ezt a korábbi cikkünket is ajánljuk figyelmedbe.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés