Honfoglaló őseink is alkalmaztak a komondorhoz hasonló küllemű pásztorkutyákat, ezt régészeti leletek is tanúsítják. Évszázadokon át hű társa volt az állattartással foglalkozóknak, a vastag, jellegzetes bundája nemcsak az időjárási változásoktól, de a támadásoktól is megóvta.
Az alábbi videóból pedig kiderül, vízben miként viselkedik a nemes kinézetű szőrköntös.
A komondor az egyik elsőként kitenyésztett magyar kutyafajta, melynek jellegzetes külsőt ad hosszan csüngő, sűrű, zsinóros szőrzete. Tökéletes őrző-védő kutya, erős ösztönkészlettel a feladatra. Mégis ritka, hiszen nagytestű, igazi munkakutya, ám feladataira a modern világban egyre kevesebb szükség van. Kevesen tudják azonban, hogy ahhoz, hogy a nemes megjelenés a videóban is szereplő kutyához hasonlóvá váljon, kemény munka kell.
A komondoros videón az egész világ ámul
A gazdik a kölyökkortól kezdve foglalkoznak azzal, ekkor kezdik el tincsenként szétválasztani a szőrzetet melynek köszönhetően elnyeri a videóban látott formáját. Az, hogy miként alakul ki a csüngő szőrzet, a befektetett energia mennyiségétől függ: lehet nemezes, szalagos és zsinóros is a fajtastandard szerint. Azok a komondorok, amik nyáj mellett vagy területvédőként dolgoznak, gyakrabban nemezesednek a viszontagságos körülmények miatt, míg a kiállításokon remekelő példányok szőre sokkal rendezettebb.
„Mintha egy úszó felmosórongy lenne! Olyan, mint egy tengeri szörny!”
– írták többen is a hihetetlenül népszerűvé váló videó alá.
Ha kíváncsi vagy egy másik magyar kutyafajtára, ami régen egészen máshogy nézett ki, ezt a cikkünket ajánljuk neked.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés