Már az első világégés után minden nagyobb ország azon kezdett fáradozni, hogy légierejét versenyképessé tegye. Ebben a küzdelemben a második világháború elejére Németország állt a legjobban. Légiereje, a Luftwaffe a legjobban felszerelt légi hadviselésre kész haderőnek számított.
A légierő fontos pillére volt a német hadászatnak
Segítségével gyakran már egy-egy szárazföldi támadás előtt megsemmisítették az éppen lerohanni kívánt terület repülőgépeit, valamint komoly károkat idéztek elő az ellenséges területek infrastruktúrájában. A nagyvárosokra mért csapásokkal pedig sikeres pszichikai hadviselést is gyakoroltak.
Azt el sem tudjuk (szerencsére) képzelni, milyen érzés lehetett egy német vadászgépben ülni, de ennek az archív felvételnek a segítségével azt láthatjuk, amit a gép pilótája is láthatott. Már ez is éppen elég félelmetes.
Authentic gun camera footage from a german fighter in late ww2, shows what is possibility a "foo fighter".
— Non Credible UAP Reports (@NonCredibleUFOs) September 5, 2024
Soure: 👇 pic.twitter.com/HgGaNCPhZP
A második világháború hazánk elleni legtöbb áldozatot követelő légitámadását a szövetséges angolszász légierő vitte véghez.
1944. június 2-án Debrecen városa szenvedte el a legnagyobb személyi és anyagi veszteséget 102 ellenséges repülő 250 tonnányi bombája által. A szőnyegbombázás utáni debreceni áldozatok száma megközelítette az 1260 főt.
Ha érdekel egy izgalmas történet, olvasd el a Díványon azt is, mi történt Nagaszaki legismertebb túlélőjével.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés