Közben azonban az elűzött és széthulló görög királyi család sarjaként Fülöp elszegényedve száműzetésben nőtt fel. Amikor 1946-ban, mintegy hétévnyi udvarlás után arra készült, hogy nőül kérje a brit uralkodócsalád lányát, Erzsébetet, megkopott fényű címén kívül nem sok mindennel számolhatott "szerelme zálogaként".
Az ékszer nem csak egy nászt szolgált
Egy valamivel azonban mégis csak számolhatott, édesanyja, Battenberg hercegnőjének gyémánt és akvamarin tiarájával. Az ékszert még II. Miklóstól, a Romanovok utolsó, különös kegyetlenséggel lemészárolt orosz cárjától kapta Fülöp édesanyja nászajándékként, s azt még a száműzetés alatt is képes volt mindentől megóvni és magánál tartani.

Jól tette. Az áldozatos gonddal megóvott, drága csecsebecse aztán jó befektetésnek bizonyult. Ebből készült ugyanis, bizonyos átalakításokkal, az edinburghi esküvői karkötő néven híressé vált ékszerköltemény és Erzsébet eljegyzési gyűrűje is. A karkötőben három nagy briliáns van szögletes platinafoglalatban. Ezt a karkötőt ajándékozta végül Fülöp herceg szíve választottjának, Erzsébetnek, az eljegyzési gyűrűvel, mely szintén kiállta az idők próbáját.
II. Erzsébet aztán 73 éven át tartó házassága és bő 70 éves uralkodása alatt nagy becsben tartotta,
és jeles alkalmakon újra és újra magára öltötte a nemcsak ékszerként, de történetében is értékes karkötőt is.
Senki más nem viselhette rajta kívül az edinburghi esküvői karkötőt, egészen 2015-ig, amikor első alkalommal kölcsönadta azt Kate Middletonnak a kínai elnök tiszteletére megtartott fogadás alkalmával. A gesztus, hogy Kate, Cambridge hercegnéje viselhette a karkötőt, sokkal több, mint egy ékszer kölcsönzése egy jeles eseményre: fontos szimbolikája van, mellyel a királynő azt üzente,
Katalint olyannyira elfogadta, hogy valóban a "családi örökségre" érdemesnek tartja. Diana sosem hordhatta az ékszert.
Ha érdekel a néhai királynő öltözködésének titkos kódrendszere, olvasd el ezt a korábbi cikkünket is.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés