Ha nálunk valahol véletlenül előfordul, nem győzzük irtani a csótányt, miközben a világ másik felén a csótányszaporítás erre a célra kifejlesztett csótányfarmokon egyre virágzóbb iparágnak mutatkozik.
Életmentő is lehet a csótánykivonat
Annyit mi is tudunk erről a rovarról, hogy rendkívül ellenálló, de az már valószínűleg elkerülte eddig figyelmünket, mennyi mindenre is jó valójában a csótány. Orvosi kísérletek például már régóta zajlanak, és gyomorfájdalom, valamint légzési nehézségek ellen igazoltan hatásos egyfajta "csótánykivonat".
Emellett, a csótányok nemcsak emberi fogyasztásra, de állateledel-alapanyagnak is megteszik. Ezenkívül a kozmetikai ipar is előszeretettel alkalmazza bizonyos összetevői miatt, és a kínai orvoslásnak már régóta fontos eleme, ezért a nagy falon túl egyre többen vágnak bele tenyésztésükbe.
Azért akinél otthon már így is jelentős szaporulat van, még ne dörzsölje a tenyerét örömében,
a gyógyászati célból, gyomorfájás és légzési nehézségek ellen tenyésztett faj teljesen más,
nem az, amelyik egy hétköznapi otthonban is jól érzi magát.
Nálunk nem cseng jól a sült csótány neve egy étterem kínálatában, de van, ahol olvadoznak utána. Ha érdekelnek más bizarr ételek is, olvasd el ezt a válogatásunkat is.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés