A hamarosan életbe lépő, szigorúbb szabályok és megemelkedett elvárások fenntarthatósági szempontok szem előtt tartásával szolgálják a fogyasztók érdekeit is. Vonatkoznak a
az okostelefonok és táblagépek időtállóságára, az akkumulátorok élettartamára, a készülékek javíthatóságára és azok szoftvereire.
Szigorodnak a szabályok, nőnek az elvárások
Egyes háztartási berendezésekről már ismert megoldáshoz hasonlóan energiahatékonysági címke könnyíti majd meg a vásárlók döntését. Ebből információt nyerhetnek majd a potenciális vevők a készülékek legfontosabb tulajdonságait illetően, melyek a felelős vásárlói döntés meghozatalában segítik majd őket.

Ezekre a területekre vonatkozik a szigorítás
Az EU szándékai szerint, többek között, ütés-, por- és vízállóság szempontjából is ellenállóbbaknak kell lenniük a jövőben az EU piacára kerülő eszközöknek. Ettől a gépek hosszabb életűek is lesznek, és a meghibásodások száma is csökkenne.
Annak érdekében, ha mégis alkatrész cserére, vagy javításra kell majd, hogy sor kerüljön, a gyártóknak minimum 7 évig biztosítaniuk kell az egyes pótalkatrészek gyors hozzáférhetőségét.
Azután, hogy egy adott modell forgalmazását befejezik, még további legkevesebb 5 éven át kell küldeniük az operációs rendszer frissítéseit, hogy a készülék minél tovább érdemben használható maradjon.
Az egyik legfontosabb szigorítás azonban mégis az akkumulátorok élettartamára vonatkozik: legkevesebb 800 teljes töltési ciklust kell bírniuk az új elvárásokat követő akkumulátoroknak kapacitásuk 80%-ának megőrzése mellett.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés