Meg fogsz döbbenni: ilyen hangja van egy hangyának

hangya hangja
Olvasási idő kb. 1 perc

Bár sokan a kártevő kategóriába sorolják a hangyákat, erről szó sincs. Az ökoszisztémában nagyon is hasznos szerepet betöltő apró rovarok társadalma számos érdekességet tartogat.

A hangyakolóniák élete igencsak változatos. A hazánkban őshonos, 126 hangyafaj némelyike védett építményeket alkot. Az erdei vöröshangyák, a formicák által létrehozott, akár több mint 1 méter magas, korhadékból készített bolyok 50 000 forintos eszmei értéket képviselnek. 

Egy hasonló építménybe lógatott mikrofont egy videós, hogy kiderítse, milyen hangjuk van a hangyáknak. A videóra kattintva te is meghallgathatod a különleges zajokat:

A hangyák nem hangokkal kommunikálnak

A hangyakolónia felépítése egy szuperorganizmushoz hasonlít a mürmekológusok szerint. A hangyákkal foglalkozó biológusok hosszú évtizedek óta kutatják különös világukat. Az apró rovarok többféle módszert használnak a kommunikációra. A kolónia java részét alkotó dolgozók csak saját társaikkal kommunikálnak, még fajtársaikkal sem. A kommunikációs eszközeik között a legismertebb az úgynevezett hangyasav, mely segítségével vonulási útvonalaikat is jelölik, egymás szagjelét megerősítve képesek nemcsak követni a nyomot, de jelet hagyni az utánuk érkezőknek is. 

Ha érdekelnek a különleges, akár háziállatként is tartható állatok, ezt a cikkünket ajánljuk neked. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek