7 tipp, ami segíthet, ha kevés a térerőd

telefon 2
Olvasási idő kb. 4 perc

Hányszor voltál már olyan helyzetben, amikor azon aggódtál, hogy nincs térerőd, és mi történik, ha előáll egy vészhelyzet, vagy nem tudod feltölteni a legújabb fotóidat a közösségi médiára a nyaralásról?

Annyira hozzá vagyunk szokva, hogy a telefonunk mindig kéznél van, hogy valódi stresszt okoz, ha esetleg a semmi közepén kijelzi a készülék: nincs térerőd. Hogy elkerülhesd ezt a pánikot, mutatunk néhány hasznos trükköt, ami segíthet, hogy telefonod – akár Android, akár iPhone – még egy rosszul lefedett helyen is működjön.

Ezeket tedd meg először a térerő érdekében

A jel fogadásán sokat segíthet, ha távolabb mész a fém tárgyaktól, a vastag betonfalaktól, esetleg menj ki a szabadba, vagy keress egy ablakot. Távolítsd el a telefon tokját, mert ez blokkolhatja a telefon antennáját, illetve feltétlenül győződj meg róla, hogy a készüléked fel van töltve, ugyanis egy erősebb jel keresése gyorsan lemeríti az akkumulátort, így ha az már amúgy is merülőben van, sokkal nehezebben talál térerőt. 

Ezek a trükkök segíthetnek, hogy jobb térerőd legyen
Ezek a trükkök segíthetnek, hogy jobb térerőd legyenKinga Krzeminska / Getty Images Hungary

Amennyiben ezek nem segítettek, próbáld meg a következő tippeket:

  1. Kapcsold ki és be a telefon repülőgép-módját, ez a leggyorsabb és legkönnyebb módja annak, hogy jobb legyen a térerőd, ugyanis ha közben helyet változtatsz, a repülőmód ki-bekapcsolása újraindítja a Wi-Fi- és a Bluetooth-modemeket, ezért a telefon új és erősebb hálózatokat fog keresni. 
  2. Ha ez nem vált be, indítsd újra a telefonodat, mert ezek a készülékek úgy működnek, mint a számítógépek, és egy gyors ki-bekapcsolás sok problémát, köztük a térerő hiányát is, orvosolhatja. 
  3. Távolítsd el a SIM-kártyát. Először vedd ki, ha koszos, akkor tisztítsd meg, és tedd vissza úgy, hogy a telefon bekapcsolt állapotban van. Ha a SIM-kártya láthatóan sérült, akkor cseréld ki, mert ez is okozhatja a térerőproblémát. Amennyiben a telefonodban eSIM van, ez egy beépített kártya, akkor a készülék ki-bekapcsolása lehet a megoldás.
  4. Ellenőrizd a szolgáltatói beállításokat. Ezek a cégek gyakran frissítik a beállításaikat a felhasználói élmény javítása érdekében, vagyis hogy a szolgáltatás – az üzenetek küldése, az adatok betöltése – gyorsabb legyen a hálózatukon. A szolgáltatói beállítások az iPhone-ok minden verzióján elérhetőek, ám az androidos telefonok esetében ez nem igaz, nem mindegyik telefonon érhető el ezen beállítás frissítése. 
  5. Állítsd vissza a telefon hálózati beállításait: olykor annyi is elegendő a jobb térerő eléréséhez. De vigyázz, ez törölheti a mentett jelszavakat vagy más beállításokat a telefonon.
  6. Vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval. Olykor előfordulhat, hogy nem a te készülékedben van a hiba, hanem egy adótorony hibásodott meg, vagy egy optikai kábel ment tönkre a környéken, de az is megtörténhet, hogy a szolgáltatódnak nincs hálózata pont ott, ahol te vagy. 
  7. Egy jelerősítő biztosan segít, ha az összes eddigi trükk csődöt mondott. Ez a szerkezet úgy működik, hogy rácsatlakozik a szolgáltatód hálózatára, és felerősíti annak jelét, így még ha gyengébb is a jel, te ebből nem tapasztalsz majd semmit. 

Ha szeretnéd meghosszabbítani a telefonod élettartamát, olvasd el ezt a cikkünket. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek