7 ártalmatlannak tűnő tárgy, amely tönkreteheti a mosógépet

GettyImages-110166445
Olvasási idő kb. 4 perc

A mosás manapság már sokat egyszerűsödött. Rengeteg mosószer létezik a különböző színű és anyagú ruhákhoz. Feltalálták a színfogót, hogy ne kelljen attól sem rettegni, hogy mi van, ha véletlenül belekeveredett egy piros zokni a fehér ruhák mosásába. Azonban vannak bizonyos dolgok, amikről nem is gondolnád, pedig kárt tehetnek a mosógépedben.

1. Mosószer

Meglepő lehet a lista első szereplője, de ha több mosószert használunk, az még nem jelent feltétlenül tisztább ruhákat, sőt, a mosógépedben még kárt is okozhat. A mosószer olajalapú, ezért nem öblíthető ki könnyen. Ha túl sokat adunk hozzá, felhalmozódik a gépben, a végén penészes is lehet miatta a készüléked. A szakértők szerint csak körülbelül 2 evőkanál mosószerre van szükséged egy teljes mosáshoz, ráadásul a kapszulákban is gyakran több a mosószer, mint amennyi kellene. Mindenesetre a megfelelő mennyiség használata mellett a géped és a ruháid is tovább bírják.

2. Cipzárok

Bár nehéz elkerülni a cipzáras ruhák mosását, ajánlott bizonyos intézkedéseket megtenni a mosás előtt. Ezek beakadhatnak a gép dobjába, és megkarcolhatják az ajtót, ami végül az üveglap felrobbanásához vezethet. Húzd fel teljesen a cipzárt, mielőtt bedobod a ruhát a gépbe. Akár vásárolhatsz néhány hálós fehérneműs zsákot is, és az összes cipzáras ruhadarabot teheted ezekbe. Ez a melltartókra is vonatkozik, a kampók és a merevítők ugyanis beakadhatnak a dobba, nem csekély kárt okozva.

A cipzár kárt tehet a mosógéped dobjában vagy üvegében
A cipzár kárt tehet a mosógéped dobjában vagy üvegébenMaskot / Getty Images Hungary

3. Gumiszőnyegek

Egy másik tárgy, amely károsíthatja a mosógépet, a gumiszőnyeg, mert amikor a mosási ciklus elindul, a gumi szétszakadhat benne. Ennek következtében a gumidarabok az egész gépben szétterülhetnek, ami mindenféle problémát okozhat, például eltömődést. Ezeket érdemes kézzel mosni.

4. Érmék

Mielőtt bármilyen ruhadarabot is a mosógépben mosnál, mindenképpen nézd át a zsebeit. Az érmék vagy más fémtárgyak többször is nagy erővel ütköznek mosás közben a mosógép dobjának és az üvegajtónak. A belső dob sérülése szakadt és sérült ruhákat eredményezhet, a külső sérülések pedig szivárgáshoz vezethetnek.

5. Túlméretes tárgyak

Ide tartoznak a paplanok, a takarók és a szőnyegek. Ha túl nagy méretű tárgyakat próbálsz betömni a mosógépbe, azok megterhelhetik a gépet, és kibillenthetik az egyensúlyából. Ha túllépnéd velük a mosógéped kapacitását, inkább menj mosodába, ahol nagyobb gépek vannak, és szakszerűen megtisztítják őket.

6. Háziállatok dolgai (és a rajtuk lévő állatszőr)

A háziállatok szőre az egyik legbosszantóbb dolog az állattartásban. Hiába imádjuk őket, azért sokszor bosszankodunk a szőrükön, ami mindenhol ott van a lakásban. Ha olyan ruhákat mosol, amin a háziállatod szőre van, esetleg az ő dolgait dobnád be a mosógépbe, a mosás előtt távolítsd el a szőrt (legalább a nagyját), mert eltömítheti a lefolyót vagy a szivattyúkat.

Az állatszőr mosás közben eltömítheti a lefolyót vagy a szivattyúkat
Az állatszőr mosás közben eltömítheti a lefolyót vagy a szivattyúkatDaria Kulkova / Getty Images Hungary

7. Cipők

Egyes cipők mosógépben moshatók. De hogy ne okozzanak kárt a gépben, hálós ruhazsákba vagy párnahuzatba kell tenni őket, és hideg, kíméletes cikluson mosni. Jó ötlet lehet egy-két régi törölközőt vagy ruhát tenni a dobba, hogy segítsük a terhelés kiegyensúlyozását, és megakadályozzuk, hogy a cipők erőteljesen az üvegnek és a dobnak csapódjanak.

Már tudod, hogy melyek azok a tárgyak, amelyek kárt tehetnek a mosógépedben. A következő cikkünkből pedig azt ismerheted meg, hogy a ruhák címkéjén lévő jelek mit jelentenek.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek