A következő megálló a Hotel Bonvino Borbár volt...
...és Tóth Bálint borostyánborát kóstoltuk.
A fenséges bor mellé pedig ízletes gasztrokülönlegesség társult: mangalica szalonnába göngyölt vadnyúl combfilét kóstolhattunk meg zsemlegombóccal.
Nem álltunk meg itt: a Borbarátok Vendéglőben Nagy István mesélt nekünk az étterem és a pincészet történetéről...
... majd zsályás erdei gombalevessel és kapros túrógombóccal vendégeltek meg minket.
A pincészetet a dédpapa Fata István 1927-ben alapította Badacsonyban, aki kéményseprő-mesterként tevékenykedett, innen ered a logójukban megjelenő szénceruza-rajz, és a név.
A Vánkos rusztikus vendéglőjében nem csak jókat ehetünk, de szálláshellyel is tudnak szolgálni.
Az első fogás nem csak képről ínycsiklandó: szarvaspörkölt lekváros derelyével.
Az édesszájúak is elégedetten csettinthettek: a forró erdeigyümölcs-lekvárral tálalt túrótorta igazán fenséges volt.
A Badacsony és Badacsonyörs hegyek közti völgyben fekvő kúriából csodás panoráma nyílik a Balatonra. A Tölgyesi Kúria előtt található őstölgyfák pedig télen is egészen fantasztikus látványt nyújtanak.
Vincze Péter mesélt nekünk az épület történetéről, közben pedig a Válibor egy különleges fajtáját, a Budai Zöldet ízlelhettük
A menü újfent ételköltemény: vaddisznótarja káposztákkal és árpagyöngy-ropogóssal.
Kirándulásunk utolsó állomása pedig az Istvándy Birtok és Borműhely volt, ahol zenés esttel is vártak minket.
Persze a bor most sem maradt ki: a hely egy különlegességét kóstolhattuk.
A téli hidegről a szervezők nem feledkeztek meg, a borozgatás után bent egy nagyon finom sütőtökös mousse felett melegedhettünk át, melyet ropogós gesztenyével és birsalmával szolgáltak fel.