Ez a kígyó különösen veszélyes, mivel a marása mérgező – írja az Economx.
Ezeken a helyeken nő a viperák száma
Az első látásra siklóra hasonlító keresztes viperákról úgy gondolták, hogy eltűntek Magyarországról, ám egyre több állatot észleltek a szakemberek. Jelenleg két viperafaj aktív hazánkban, a keresztes vipera főként Zala és Somogy vármegye erdős vidékein, illetve Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében és Tokaj környékén fordul elő, a legtöbb azonban a Somogy vármegyében található Baláta-tó környékén él. A másik, egyre nagyobb aktivitást mutató faj a rákosi vipera, a Fertő-Hanság vidékén található.

A szakemberek szerint a viperák maguktól nem támadnak emberre, csak akkor, ha veszélyben érzik magukat, ezért ha találkozunk eggyel, azt nem szabad megpróbálni elkergetni, megérinteni vagy egyáltalán a közelébe menni. Azt is fontos tudni, hogy bár ezen viperák mérge erős, csak akkor használják, ha valódi veszélyben érzik magukat, mert nem termelnek sokat a méregből. Ha kigyóméreg jut valakinek a szervezetébe, azonnal orvoshoz kell fordulni, mert a méreg keringési problémákat, szívritmus zavart, vérnyomáscsökkenést okozhat. Leginkább az idősek, a gyerekek és a beteg vannak veszélyben, így az ő ellátásuk különösen fontos. A kígyómarás jól kezelhető, a rendelkezésre álló ellenanyagok hatásosak. Magyarországon évente mindössze 3-4 eset történik, de fontos, hogy legyünk óvatosak, és ha mégis megtörtént a baj, azonnal forduljunk orvoshoz.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés