Az idén korábban lehetünk tanúi ennek az egyedülálló jelenségnek az időjárási viszonyok miatt, és a rendőrség fokozott ellenőrzést végez annak érdekében, hogy megvédje természeti értékeinket – írja a Police.hu.
Ezért védik ezt a rovart
Ez a nagyméretű kérészfaj három évig lárvaállapotban van, kikel és szaporodik – ez a tiszavirágzás, majd el is pusztul. A rovar igen érzékeny, különösen a vizek tisztaságára, és Európában már szinte alig lehet megtalálni, hazánkban a Tiszán és néhány mellékfolyóján, a Körösön és a Bodrogon él és szaporodik. A rovar természetvédelmi értéke egyedenként 10 000 forint.

A természet védelméről szóló törvény értelmében a védett állatfajokat tilos elpusztítani, de ugyanez igaz az élő és elhullott egyedekre is. 150 000 forint is lehet a büntetése annak, aki védett állatot elpusztít, és az is bűncselekménynek számít, ha valaki a rovarok egy telepét pusztítja el, mert természetkárosítás bűntettét követi el. Ha valaki szándékosan hajt bele a rovarok rajzásába motoros hajóval, szintén büntetésre számíthat, mert ezzel megzavarja a párzást, és el is pusztíthatja a kérészeket. Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság a polgárőrséggel, a hal- és természetvédelmi őrökkel együttműködve folyamatos ellenőrzést végez a térségben.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés