Szállásfoglaláskor semmizhetnek ki a csalók: erre a 4 dologra figyelj

Pásztor Liliána
szallas-foglalas-1755831510
Olvasási idő kb. 3 perc

A kiberbűnözők egyre kifinomultabb módszerekkel támadják a szállásfoglaló platformokat és azok felhasználóit, jelentős anyagi károkat okozva a gyanútlan utazóknak.

A szállásfoglaló platformok népszerűsége az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt, hiszen kényelmes és gyors megoldást kínálnak az utazni vágyóknak. Ezt a trendet azonban a kiberbűnözők is kihasználják, akik egyre kifinomultabb módszerekkel próbálják megkárosítani a felhasználókat.

Így trükköznek a szállásfoglaláskor a csalók

A kiberbűnözők gyakran adathalász e-maileket küldenek, amelyekben ismert szállásfoglaló oldalaknak álcázzák magukat. Ezek az üzenetek hamis linkeket tartalmaznak, amelyekre kattintva a felhasználók olyan oldalakra jutnak, ahol érzékeny adataikat – például bankkártya-információikat – szerezhetik meg a támadók. Egyes esetekben a csalók mesterséges intelligencia által generált tartalmakat használnak, hogy még hitelesebbnek tűnjenek ajánlataik.

Szállásfoglaláskor is fontos az elővigyázatosság: a kiberbűnözők ott is támadnak
Szállásfoglaláskor is fontos az elővigyázatosság: a kiberbűnözők ott is támadnakseksan Mongkhonkhamsao / Getty Images Hungary

Egy másik módszer során a bűnözők a szállásadók fiókjait veszik célba. Adathalász e-mailek segítségével megszerzik a szállásadók bejelentkezési adatait, majd ezen keresztül hozzáférnek a vendégek foglalási információihoz. Ezután a vendégeket megkeresve hamis fizetési felszólításokat küldenek, így pénzt kicsalva a mit sem sejtő áldozatoktól.

Legyünk elővigyázatosak!

  • Ellenőrizzük a weboldal címét: mielőtt megadnánk személyes vagy pénzügyi adatainkat, győződjünk meg arról, hogy a weboldal címe helyesen van-e írva, és valóban a hivatalos oldalra mutat.
  • Legyünk óvatosak az e-mailekkel: ne kattintsunk ismeretlen feladóktól érkező linkekre, és ne adjuk meg adatainkat gyanús e-mailekre válaszolva.
  • Használjunk kétfaktoros hitelesítést: ez extra védelmet nyújt a fiókjainkhoz való hozzáférés során, mivel a bejelentkezéshez nemcsak jelszóra, hanem egy második azonosítási lépésre is szükség van.
  • Frissítsük rendszeresen eszközeinket és szoftvereinket: a legújabb frissítések gyakran tartalmaznak biztonsági javításokat, amelyek megnehezítik a támadók dolgát.

A szállásfoglaló platformok használata során mindig legyünk körültekintőek, és tartsuk szem előtt a biztonsági intézkedéseket, hogy elkerüljük a kiberbűnözők csapdáit.

Ha kíváncsi vagy rá, mi történik ha nem teszed le azonnal a csalók hívását, figyelmedbe ajánljuk ezt a cikkünket is!

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek